JájsemRaibek

Kde leží Kiliánka a obec s názvem Trnov?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Azx6f1POR­d4
Kde v Čechách leží obec s názvem Trnov, jelikož mapy našli pouze okr. Rychnov nad Kněžnou a tam to 100% není.

Nejlepší odpověď
johana 56

Ve skutečnosti probíhal celý případ zfilmovaný v seriálu Třicet případu majora Zemana jako díl BESTIE nikoli v roce 1949, jak bylo datováno v tomto šestém pokračování, ale až o dva roky později. Vše začalo v tomto lese v noci ze 6. na 7. března 1951 (všechny zdroje shodně uvádějí večerní hodiny 6. března 1951, na popisku k náčrtku místa požáru z policejního muzea je uvedena noc ze 6. na 7. března). Na první pohled, z kriminalistického hlediska, vcelku běžným neštěstím – požárem hájenky Lipovka nedaleko obce Nekmíř v tehdejším okrese Plzeň.

http://www.ma­jorzeman.eu/in­dex.php/skutec­nosti/206-dil-6-1949-bestie

Po kliknutí na „v tomto lese“ / ve vloženém zdroji/ by se měla zobrazit mapa, nedaleko obce Nekrmíř je Trnová.
Název obce i hájenky byl zřejmě v kultovním seriálu pozměněn.

Další odpovědi
Kelt

Pokud tyto obce u nás nejsou, a ani nádraží Trnov, a protože jsou to pojmy z jednoho z dílů 30 případů majora Zemana, lepší odpověď dostaneš na www.majorzeman. eu. Aspoň se dovíš, kde se co natáčelo. Možná ten odkaz není přesný, ale ve vyhledavači tě to nasměruje.