arygnoc

kde kúpiť nový NB s OS Win7?

všade ponúkajú iba W8.
Jedná sa o dar, obdarovaná trvá na w7 (hoci som jej žiadne okná nedoporučoval, ale je to proste tak).

alebo môžem predajcu požiadať o predaj čistého NB a inštaláciu w7, ktoré u neho tiež kúpim?
ako je riešená potom kompaktibilita systému s NB (lopatisticky: zvládne w7 novší NB)?

Nejlepší odpověď
Bedy

Doporučuju projet Heuréku a v nějakém menším solidním eshopu koupit. Zatím by neměl být problém takový notebook sehnat.

Jinak řada notebooků se prodává bez operačního systému – což je ideální, člověk si vše nainstaluje podle sebe. A Windows 7 se stále ještě prodává, tak by neměl být problém. Ve finále to vyjde o něco malinko dráž, ale zas nemusíte řešit to, že po prvním zapnutí notebook je pomalý, protože tam je tuna zkušebních verzí různých programů, které jsou ve finále k ničemu a jen zpomalují počítač.

Ještě před koupí bych juknul na oficiální stránky výrobce notebooku, zda-li u daného modelu je oficiální podpora i pro jiné operační systémy, než je ten, se kterým je prodáván /tedy s W8/. Vím, že ještě loni nebyl problém na některé notebooky nainstalovat stará legendární Windows XP, protože tam byla podpora výrobce – normálně jste si mohl stáhnout a nainstalovat ovladače.

Další odpovědi
brillant

např. http://www.al­za.cz/noteboo­ky/18842920.htm#f&pg=1&­po=1&par132=132-180,132-182

anonym

Existuje ještě jedna varianta – na některé verze Win8 (určitě Profi) nabízí MS zdarma DownGradeKit na Win7 téže verze (tedy např. Profi → Profi)…

zelezo1983

delas dobre windows 7 je porad lepsi.