speedo88cz

Kde kupit funkcni multivitamin?

ahojte, chcem ist dnes ted vyriesit multivitaminy pre sportovcov… ale kam radsej lekarna alebo obchodny s vyzivovymi doplnkami… lekarna neviem, ale tie obchody mi pridu len take pekne farebne krabicky s nafuknutou reklamou, chcem nieco co je ozaj funkcne … dik vsetkym za rychlu odpoved

Odpovědi
Drap

lekarna

Je to úplně jedno, krabička neni důležitá, obsah je v podstatě stejný.Špatná anketa, chybí jiná možnost!

Adamos00

lekarna

da ny

lekarna

Buďte velmi opatrný a poraďte se s někým, kdo tomu rozumí, případně s dobrým lékárníkem, který nekouká jen na to, aby za každou cenu prodal cokoliv.
Multivitamíny jsou často zbytečně drahé a nefunkční. Tzn. čím více vitamínů a prvků v1 přípravku, tím méně účinné, utíkat od toho pryč ;).
Některé vitamíny nebo minerály potřebují při požívání časový odstup, aby byly účinné. vit A a E neumí tělo vstřebat, pokud se podají najednou (v 1 přípravku). Stejně tak např. Mg a Zn, selen + zinek atp.
Může být vhodnější nákup části doplňků samostatně.
Podávat a dodávat tělu, co potřebuje tak, aby vstřebatelnost a účinnost byla efektivní.
Při výběru beru ohled i na výrobce ( co od Zentivy /C/, od Natures Bounty, Naturvita, Walmark … atp.)