Kde se kromě Pardubic jezdí pravidelně dostihy?

Či závody koní. Znamená nejšpíš jedno a to samé.

Doplňuji: Mám velikou radost za tolik odpovědí. :) Jak jsem se nedávno zmínil v jiné otázce, tak to tu zkusím shrnout.

Na dostihy se dá zajít

  • Praha
  • Karlovy Vary
  • Most
  • Netolice
  • Slušovice
  • Lysá nad Labem

a díky mapě od Laybora i na tyto místa:
http://www.dos­tihyjc.cz/mapa_cr­.php?idz=0

  • Brno
  • Světlá Hora
  • Kolesa
  • Velká Chuchle

To je celkem 10 měst kde se dá jít na dostihy.

  • Pardubice, takže vlastně 11! :)

/////////////­/////////

Vypátráte někdo další i nějaké zatím chybějící města/vesnice kde se pořádají dostihy?

PS: Do diskuze pod otázkou dávám nějaké zajímavosti kolem Velké Pardubické, takže budu rád, když se k tomu také vyjádříte např. co si o tom myslíte.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Napadají mě města, která mají dostihová závodiště. Třeba Praha, Karlovy Vary, Most.

Další odpovědi
redy

Netolice

Medulka.013

Koním by měla patřit svoboda, ale žel je člověk sprostě využívá pro své vlastní potěšení a obohacení.
Nechápu, jak si vůbec dovolujete na ty koně šahat za jiným účelem, než je pohlazení.

Kepler

Dostihy? U mně doma rozhodně často, i když ne pravidelně. Doběhnu včas, nedoběhnu…

dubraro

Donedávna také Slušovice. Zlikvidováno státem a jeho tzv. veřejnoprávní televizí.

anonym

dubraro – nemáte pravdu – ve Slušovicích byly v loni 4 dostihové dny –

Dostihy 16. 7. 2016
Dostihy 18. 6. 2016
Dostihy 17. 9. 2016
Dostihy 28. 10. 2016
http://www.dos­tihyslusovice­.cz/sezony/se­zona-2016-4/

Závodišt pod Jockej clubem České repupubliky je 10 -
http://www.dos­tihyjc.cz/mapy­.php

Klaproth

Osbně jsem byl na dostizích v Mostě, K.Varech a Lysé n. L.

anonym

Kepler: Jak dlouhá trasa dostihuje je u tebe doma? Je tam hodně překážek? :)

anonym

Jde mi o to, že jsem to mohl přidat na seznam jako neoficiální dostihové místo. Myslím, že jsi tu už uváděl kde žiješ. Morava/Slezko tu­ším.

anonym

Zajímavosti

Pouze v roce 1909 dostih nedokončil žádný kůň.

V roce 1920 byl jediný kůň, který doběhl do cíle vyloučen za překročení času.
Jedinou ženou, která kdy zvítězila byla Lata Brandisová s Normou. Stalo se tak roku 1937.

Jediný kůň, kterému se podařilo 4× vyhrát byl Železník s Josefem Váňou, ovšem dosud se žádnému nepodařilo vyhrát 4× za sebou.

Za celou dobu trvání se podařilo pouze osmi koním zvítězit 3×.

Největší počet vítězství se podařilo dosáhnout Josefu Váňovi – 8 vítězství.

Nejrychlejší čas byl překonán loni valachem Nikasem (8:55,29) → ten byl bohužel o několik měsíců později diskvalifikován za údajný doping. I tak to byla teprve druhá Velká pardubická s časem pod devět minut.

Nejstarším vítězem byl Vladimír Hejmovský, který zvítězil ve svých 59 letech.
Jediným žokejem, kterému se podařilo vyhrát 4× za sebou byl Peter Gehm.