kde koupit vyvýšené záhony?

Nejlepší odpověď
hanulka11

nejspíš je vhodné si je vyrobit

http://www.go­ogle.cz/search?q=vyv%C3%­BD%C5%A1en%C3%A9+z%C3%A1­hony&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Další odpovědi
Danča84

V hobbymarketech nebo stavebninách seženeš tzv. svahovky = duté betonové „cihly“, ze kterých můžeš sestavit suchou zídku a osadit skalničkami, případně když z nich vytvoříš kruh či jiný tvar který vyplníš hlínou, můžeš v tomto záhoně pěstovat i větší rostliny. Koupit se dají i velké dřevěné truhlíky – třeba 150×70cm, a do nich zasadit květiny, nebo můžeš okraj většího záhonu vytvořit ze zakoupené palisády – dřevěné, betonové, plastové. Nebo na sucho postavená cihlová či kamenná zídka, moderní jsou okraje z jakéhosi pletiva, vyplněného oblázky… (to jsem jen přetlumočila nápady z obrázků, co Ti poslala odkaz Hanulka11) Záleží jak má být záhon velký a co tam chceš pěstovat. Takže shrnuto, podtrženo: betonové svahovky, cihly, štípaný kámen – stavebniny, truhlíky, palisády – hobbymarkety (Obi, Bauhaus, apod.), drátěné konstrukce s oblázky, tzv.gabiony – na to najdeš na netu speciální firmy, u kterých se to dá objednat (mě toho zboží na seznam.cz vyplivlo na zadání „gabion“ kopici), nebo můžeš zkusit jestli to nemají v hobbymarketu:-)

terry

Koupit celé vyvýšené záhony asi těžko.
Max. nějaké větší truhlíky. usí být z um.hmoty.
Není složité je postavit a z materiálů, které se vám do zahrady hodí.
Tyto úpravy provádějí firmy, které se zabývají realizacemi a úpravami zahrad.
Pokud je nechcete dělat sami.

IK

http://www.be­tonstavby.cz/
stránky k tomu pdf
když si najdeš co chceš určitě to prodávají i jinde

Zdroj: http://www.be­tonstavby.cz/pdf/ka­talog_bednici_dil­ce.pdf

Michálek1245

Osobně bych se taky klonil k tomu, že je lepší si je vyrobit. Jestli nemáte nářadí, tak to stojí fakt pár korun. A prkna seženete na pile. Já teď dělal vyvýšený záhon, který má sloužit i jako pařeniště s rozměrem 150 × 50 i s víkem a za materiál i s nářadím a spojovákem jsem dal zhruba 1000 Kč.