Tomas006

Kde koupit gps pro kameru a senzor světla pro spouštění kamery?

Ve škole vypustime sondu s kamerou. Měla by vystoupat do 30 km. Mám kameru z aliexpresu. Kděkuji mám koupit gps modul pro zjištění polohy kamery? A kde se dá sehnat časovač, který by spouštěl kameru?

Odpovědi
Edison

Má smysl tu kameru spouštět nějak systematicky? Nestačilo by ji spustit před startem a nechat buďto doběhnout, nebo přepisovat ve smyčce? Na jako dobu je let plánován? S GPS sice OK, ale asi by to chtělo něco s rychlým vzorkováním a ukládáním dat, aby to mělo smysl. A ještě mě napadá.. není atokamera trochu hmotnostní přepych, pro tenhle účel? Já bych asi volil nějaký kamerový modul, k tomu modul s kartou. Ev. GPS modul… celý po naprogramovat a pospojovat.Jestli budee sbírat i jiná data, všechna synchronizovat a značkovat třeba to u GPS.

Dochy

30km? Podobný pokus dělali nedávno. Hledej projekt stratocache. Nepůjde to jen tak. Teploty kolem –50 – –70, téměř vakuum,… nedělá to dobře elektronice a hlavně akumulátorům. Dál bacha na letadla. Pro jakýkoli větší objekt, který se vypustí do výšky musíš splnit nějaké podmínky např. s ohledem na bezpečnost letecké přepravy.