MichaMichael

Kde koupit cvrčky?

Chtěl bych zkusit, jak chutnají cvrčci a chci se zeptat, jestli se hodí je koupit ve zverimexu? Případně napište nějaký tip co s nimi.
Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
kapka

Když budeš mít štěstí, tak někde třeba na nějakou ochutnávku narazíš. Já to štěstí měla normálně ve vestibulu obchodního domu. Pravda, úplně běžné to není. Ochutnala jsem sarančata a červi. Příprava byla usmrcením ve vařící vodě, pak to scedili a osmažili na oleji na pánvi, během smažení osolili a opepřili. Příprava tedy celkem snadná.
Nevím, co předchází přípravě, napadá mě, jestli se třeba před přípravou nenechávají nějakou dobu o hladu, aby se vyprázdnili. To by se dalo dohledat na netu.
Mimochodem bylo to výborné. Většina lidí řekne, že by to nejedli, ale chuťový důvod k tomu není, jen pocitový.
K tomu zverimexu. Pán, co tam hmyz připravoval nám nedoporučoval nákup ve zverimexu. Ale já myslím, že pro ochutnání pár kousků by to vadit nemuselo. Pokud bych chtěla jist hmyz na kila, už bych se poohlédla po chovateli, který dodává hmyz na lidsky stůl. :)

Další odpovědi
gecco

Klidně ve zverimexu…
A co s nimi? – sarančata jsem jedl pražená, ale klidně si děj i syrového, pokud se nebojis, že té v krku budou skrabat nožičky…
😉