tazatel789

Kde koupit co nejsilnější LED žárovku klasické velikosti?

Zdravím,

potřeboval bych sehnat co nejsilnější LED žárovku (aby pokud možno udělala večer v místnosti den), ale klasické velikosti „kapka“, protože ji potřebuji dát do stropního osvětlení, kde není příliš prostoru.
Měla by svítit studenou bílou barvou – 6500 K.
Co se svítivosti týče, tak jsem našel maximálně žárovku s 2500 lm. Chtěl bych více.

Hledám už dlouho a stále nic silnějšího nenacházím. Nemáte někdo nějaký tip?

Díky moc.

Odpovědi
Edison

Hledej CREE. Na ebayi jich jsou mraky a mraky…

elkon

A není jednodušší použít jiné svítidlo, kde lze použít i jinou velikost?

Pepa25

Základ je vědět patici (E27, E14, G..) a pak tvar – tady jsou obrázky: https://www.kup­zarovky.cz/led-zarovky-c-62.html
2500 lm je hodně, to nahrazuje 160W klasickou žárovku …

Edison

Ani ne, Pepo. Dají se sehnat samotné CREE chipy, kdyby si chtěl něco udělat.

Edison

Jinak 2500 lm je sice hodně, ale jak jsem zjistil, je rozdíl jestli je to bodový nebo rozptýlený zdroj světla a jaký charakter to světlo má… Paradoxně čím bodovější emitor světla tím míň osvětluje. přinejmenším pocitově to tak je.