Otazník18655

Kde koupím pravou klasickou marmeládu vyrobenou pouze z citrusových plodů, s minimálním obsahem ovoce dvacet procent?

Myslím marmeládu né džem ani med (-:

Seženu takovou marmeládu někde v klasickým obchodě ve městě? Například Tesco, Kaufland a podobný obchody? Všude narážím jen na džemy.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkaz obsahuje nabídku pomerančových marmelád. Po kliknutí na nabídku, zjistíte, kde se prodává
.
https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=pomeran­cova+marmeladah­ttps://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=pomeran­cova%20marmela­da
https://www.swe­etmarket.cz/mar­melada-5-citrusu-130g

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=QPz9XaisI9HFwQLr84f­YAw&q=marmelá­da+z+citrusů+pro­dej&oq=marmelá­da+z+citrusů+pro­dej&gs_l=psy-ab.12...8589.9803­..12180...0.2­..0.157.870.0j7­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j0i22i3­0j33i160.NHzsgZbxgeQ­&ved=0ahUKEwi­ozMGSzMbmAhXRY­lAKHev5ATsQ4dUD­CAo

Tesco má v nabídce francouzský džem, někdy uvádějí pomazánka, St. Dalfour, zkuste se podívat. Koupila jsem si pomerančový se zázvorem. Výborný, kupuji občas kvůli tomu, že nemá přidaný cukr.

Další odpovědi
cochee

Obávám se, že EU „marmelade“ z citrusů je i přez svůj unijně chráněný název džem, protože nemá konzistenci naší marmelády z jiných druhů ovoce, kterou teď nesmíme nazývat marmeládou. Ze zvědavosti jsem ji vyzkoušel, když byla v Lidlu v akci (bez akce stojí nechutné peníze) a je hnusná, protože je nepříjemným způsobem sladkohořká (obsahuje i pomerančovou kůru). Takže, ano, zkus Lidl, ale je to džem 🙂 Rozdíl mezi marmeládou a džemem (tak jak je znají Češi) je ti zřejmě jasný, akorát nechápu, proč jsi tam zařadil med, to je přece úplně jiná chemická sloučenina 🙂

A jako klasickou bych ji v žádném případě nenazýval. V našich končinách je cizák. Klasická bude v UK a v Portugalsku, u nás je klasika jahůdky, maliny, meruňky třeba.