Avatar uživatele
anonym

Kde jsou ti řvouni, kteří neustále nadávají na komunismus?

V ČT 2 a ČT 24 právě proběhlo pietní shromáždění k uctění památky obětí komunismu, ale s velmi malou účasti. Neviděl jsem tam žádné mladé lidi, kteří odsuzují komunismus. Pročpak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, dědapetr, ivzez, Drap, gecco před 2075 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Ten, který řádění komunistů a státní bezpečnosti zažil na vlastní kůži, nebo každý kdo nahlédne do těchto seznamů:
- seznam popravených pro politické trestné činy
- seznam usmrcených v elektrických drátěných zátarasech
- seznam zastřelených lidí při pokusu o přechod čs. hranic
- seznam žalářovaných nebo zavražděných příslušníků RAF
- seznam zemřelých a zraněných - 1. výročí okupace v roce 1969
- seznamy vysídlených rolníků
se nutně nemusí zúčastňovat pietních akcí. Obětem se přece lze v pokoře poklonit kdykoliv třeba jen tichou vzpomínkou. A barbakane buď si jist, že činy komunistů, ani jejich přisluhovačů a obdivovatelů žádný z dotčených nikdy nezapomene ani neodpustí!! Jen tak mimochodem, připadá mně, že jsi stále více agresivní.

Doplňuji:
http://www.totalita.cz/…

Upravil/a: dudu

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?fcoop Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mladé lidi zajímají jiné věci než politika a minulost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

jsou to zbabělci...hospodští řvouni leda, na veřejnosti vystoupit nemají, neumí, bojí se
všech a všeho

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Samba

Na mnoha místech je dnes Dětský den, tak jsou třeba tam, moje vnučka mě taky pozvala :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mladí lidé dovedou akorát papouškovat co jim nakukají modří ptáci v televizi (fronty na banány, perzekuce padesátých let přenášejí do celého období socialismu, přitom socialismus osmdesátých let byl už úplně o něčem jiném než v padesátých).Zrovna tak teď jsou zfanatizovaný, že nás osvodili jen Američané a na ruské vojáky si ani nevzpomenou.
pro Dudu
A kdo uctí památku dnešních zavražděných bílých koní, podnikatelů pohřbených v sudech v přehradě, zemřelých lidí po pančovaném alkoholu?
To jsou zase oběti toho kapitalistického režimu!!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Karelcz

Asi nejsou ochotní se veřejně shromažďovat za věc kterou nezažili a nemají k tomu tedy takový vztah.

Kdyby jím někdo zakázal Fejsíček, to bylo demonstrace ihned. Bohužel...Lidé brojí proti tomu k čemu mají velkou vazbu. To komunismu není pro mladé. I tak to je hodně široký pojem a lépe se shromažďuje pro jednu jasnou věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Asi se jim na pietní shromáždění nechce...
;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Obzri sa okolo seba, sú ľudia, čo kričia v bezpečí anonymity, ďaleko od "rúk spravodlivosti" aby si nepošpinili biele rúcho nevinnosti, ktoré navliekli na svoje ešte krvou páchnuce háby. Dobré sa kričí v dyme a prítmí krčiem v spoločnosti rovnako zmýšľajúcich "ukrivdených". Je to ako v hľadisku na hokeji, kto nekričí a nepodporuje "našich", je automaticky proti nám, hneď je triedny nepriateľ.
Tí, čo naozaj trpeli za svoj aktívny politický boj, nie, nie ten ekonomický, zlodej bude vždy zlodejom za každého režimu, ale tí z presvedčenia aktívní politickí - protikomunistickí tých nie je až tak veľa, ako nám prezentujú médiá. To len po Roku Pána ´89 veľa ľudí zmenilo rétoriku, nie však svoj charakter. Jednoducho, išli s dobou, tak, ako keď príde dážď, berieme dáždniky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matesax

Vy chodíte na pohřby neznámých lidí? Já ne a nehodlám se za to omlouvat... Konkrétně já nikdy na komunismus nenadával. Objektivně jej hodnotím jako nevhodný režim pro dlouhodobé udržení chodu státu. Ostatně jakákoliv diktatura nakonec vždy musí svolit k demokratické ekonomice atd. Viz. KLDR - zakázané, leč naprosto tolerované obchody, kteréžto umožňují existenci státu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ad lahny,
"Zrovna tak teď jsou zfanatizovaný, že nás osvodili jen Američané a na ruské vojáky si ani nevzpomenou." a čo na to hovorí druhý muž Reaganovej administratívy "Reaganův náměstek ministra financí – a šéfkonstruktér reaganomiky" Paul Craig Roberts?
viď "Moskevská přehlídka, americká achilovka"
"„Německý wehrmacht, který se Francií prohnal za pár dní a Brity vytlačil z kontinentu, rozdrtila Rudá armáda v Rusku. Spojenecká invaze v Normandii narazila jen na pár neúplných německých útvarů, jimž scházely pohonné hmoty. Německá armáda i všechny zdroje, které měla, byly na ruské frontě.“
„Amerika hrála ve válce proti Hitlerovi malou roli. Eisenhower si mazaně počkal, až Hitlera rozdrtí Rudá armáda, a vylodil se dávno poté, co se to obrátilo proti Německu. Washington si dnes připisuje triumf ve válce, v níž hrál malou roli.“
Ďalej v odkaze: http://www.stripkyzesveta.cz/…

před 2075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

- ad lahny: ty jsi se už docela zbláznil a mícháš hrušky s jablky. Několik hamounů propadlých penězům dáváš na úroveň stovek nevinných lidí. Tomu se říká ztráta soudnosti nejvyšší úrovně. A zase se mně chce zvracet!!

před 2075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ale ty hamouny produkuje tento systém.

před 2075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

jo, takže řešení je dát všem holou prdel, že?

před 2075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost