dudu

Kde jsou ti praví pokrytci?

Opět je nám zvěstováno překvapení a sice, že důchodový účet se nachází v obrovském schodku, neboť ke „všeobecnému překvapení“ jakoby náhle odněkud přibylo důchodců a chybí plátci na jejich penze. Jaká je pravda? Ano osob s nárokem na penzi výrazně přibylo, avšak tito lidičkové si na svůj měsíční obolus poctivě naspořili. Probém je jinde – nyní začínají chybět prašulky, které by do společné pokladny měl pravidelně přihazovat nový pilíř naší ekonomiky, což je šešlost tzv. živnostníků. Tento výraz nyní bohužel popisuje skupinu lidí, která proti očekávání neplatí alikvotní daní jakož i jiných společenských závazků a ve své podstatě se chová jako „kdesi“ zmiňovaná řecká prasátka. Perfekně klame veškeré sociální a daňové instituce a ve svém činění v šedé ekonomice hravě překonává kastu lidiček, která kdysi do Evropy vyrazila z Indie.
Tato skupina je svojí četností pro politiky a jejich volební manýry lukrativní a proto ve své podstatě může být v nových volnách téměř nedoktnutelná.

Nejlepší odpověď
Drap

Podle mne je problém uplně jinde. Samozřejmě jsou i takové případy. Znám ale celou řadu živnostníků, kteří mají problém vůbec se nějak užiit a jsou na tom hůře, než celá řada zaměstnanců.
Osobně vidím problém jinde. Důchodový účet byl stále přebytkový, do té doby, než z něho začala vláda přemisťovat peníze na jiné akce. Ani za komunistů si nikdo nedovolil sáhnout na tyto peníze. Podle některých ekonomů, tenhle systém, pokud by se z něho nečerpalo mohl klidně fungovat do roku 2035 i s nárůstem důchodů a počítal i s tím, že se nebude zvyšovat hranice pro odchod do penze.

Další odpovědi
Jikra

Nevím odkud jsi ale poradím ti: zajeď si do hlavního města,postav se na nábřeží třeba u Karlova mostu a podívej se směrem k Hradu a máš je jako na dlani.Tam mají svá hnízda,tam jsou ti pokrytci soustředěni.

IK

Jsem taky OSVČ, platím důchodové pojištění, nezmůžu se na víc než na minimální výši 1807,– jako každý bych mohla dát víc, ale nemám tak se jen klepu jaký mne to čeká důchod…
můžeš mi říct kde se nachází to pokrytectví? Jako že pokryji holý zadek abych mohla mezi lidi?

www

Žádný pokrytec si svoji nedokonalost nepřipustí.
Co se týče těch záloh v důchodovém systému, je potřeba začít u ODS. Ta si kdysi tyto zálohy s vědomím ostatních „vypůjčila“ a dodnes nebyly vráceny. I další vlády je jednoduše prožraly, zpět nic nechtěly.

Zdroj: Vlastní paměť

mosoj

dudu: Ano je to tak, ale je to jenom jedna z několika příčin. Je se také třeba podívat, kolik lidí nepracuje , tudíž neodvádí ( naopak spotřebovávají) a pokud pracují tak za kolik. On se od výše platu odvíjí i ten odvod. Ti pokrytci si nechtějí uvědomit že pokud se nebude vyrábět nebude na nic !!!
Kolik fabrik se nechalo s vědomím vlády vykrást pod zhasnutými světly pana Ježka ví všichni co se trochu orientují v ekonomice.

Republiku nemáme proto aby jsme mohli volit prezidnta, ale proto aby nás všechny!! živila.

A pro všechny kteří si nechávají vymývat mozky nějakou úsporou a dalšími ptákovinami.Náš důchodový systém je průběžný !!!! Nevybereš nemáš, nebo si půjč !

jendahun

Živnostník platí z toho hov… co vydělá aspoň minimum a nezatěžuje stát tím,že bude několik roků na sociálce.Stará se sám o práci a nekomplikuje život ÚP.Živnostníka se nikdo neptá,jestli má proplacené faktury a má na zaplacení sociálního pojištění – prostě zaplať,nebo máš problém.Naše peníze mizí jiným směrem a že si stát neohlídá ty živnostníky,kteří mají větší příjmy a na konci roku to uhrají do ztráty a platí minimální sociální – to je chyba státu.Než si začneš otírat pusu o průměrného živnostníka,nas­tuduj si prosím tě tuto problematiku pořádně a nepřirovnávej nás k „lidičkám z Indie“.Důchod živnostníka,který dožije důchodu,je tak minimální,že musí dělat i v důchodovém věku,aby si udržel trochu slušný životní standart.Člověče přistaň už na zemi nohama a vzpamatuj se,nebo se aspoň (podle tvé rady)spláchni a přikryj deklem od záchodu.