odpovídámež

Kde je zdroj všeho vědění?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka má různé možnosti výkladu.
Jak můžeme vědět, co víme? Odkud naše znalosti pocházejí, z jakého jsou zdroje?

1.. Paměť – víme, co se stalo v minulosti, pamatujeme si to, dáváme do kontextu s přítomností, vyvozujeme závěry atd. .

2. Smyslové vnímání – skutečnost poznáváme prostřednictvím našich smyslů – zrak, sluch, čich, chuť a hmat, nebo jejich kombinací. .

3. Introspekce – : jakýsi „pohled dovnitř“ – sebepozorování, sebeuvědomování, sebepoznávání – znalosti o tom, co se děje v naší myslí či podvědomí – měřítkem je naše svědomí.

4. Dále jsou to logické a matematické pravdy, apriorní poznání, které je předem dané, je nutné zapojit rozum.

Další odpovědi
mosoj

Ve vesmíru a je to prazdroj.

dudu

Ve snaze a píli každého z nás – viz citát Sókratése: „Vím, že nic nevím“.
Doplňuji:
Někdo se vzdělává po celý život, jiný už opět krade dvě hodiny po propuštění na amnestii. Není co dodat.

ponovotny

asi v hledání

potížistka

říká se mu google ;) xD

odpovídámež

Google myslím ne, třeba na YT uvidíme i neexistující, … http://www.an­swerbag.com/q_vi­ew/148320