Ametyst

Kde je všechna přebytečná voda z tajících prý ledovců? Zvedla se někde hladina oceánů?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, tání pevninských ledovců v Grónsku a hlavně v Antarktidě se už projevuje, ale je to zatím jen v řádu centimetrů. Nejde o to, že někde, ale všude. Světové oceány a moře jsou spojené nádoby.

Další odpovědi
Dochy

slyšels už něco o kapce v moři?
Navíc vzhledem k Archimédovu zákonu roztátí plujících ledovců se na úrovni hladiny neprojeví. Pouze tání pevninských ledovců.

mosoj

Voli ji vypili …..

https://www.ba­byonline.cz/ak­cni-svet-deti/vase-hry/rikadla-hadanky/=/v/1357