zjentek

Kde je vlastně ten omikron? Setkává se s ním někdo z vás v reálném životě?

Ptám se, protože já se s ním setkávám jen v médiích a to ke všemu z nedůvěryhodných úst a klávesnic.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ráda připomenu, jak se omicron dostal do Evropy: Let z Jihoafrické republiky do Londýna trvá 9 hodin. Do letadla nastoupilo 262 plně očkovaných a čerstvě otestovaných cestujících. Testování zajišťuje letecká společnost. Po devítihodinovém letu vystoupili z letadla, a testy ukázaly 65 pozitivních na covid. Protože Británie sekvenuje, zjistila, že virus je nová mutace. Politicky nekorektně zvaná jihoafrická, politicky korektně omicron. Od začátku jihoafrické zdravotní úřady vydávají prohlášení a svědectví, že omicron je mírný, se zanedbatelnou smrtností na 3. desetinném místě. Jen Evropa nechce, aby to skončilo, tak se straší a reguluje a trestá dál. Využije se i strašák vyšší nakažlivosti, takže zase znova bububu, nakažených přibývá.

zjentek

Ametyst 👍! Já tě prostě zbožňuji. (;

Ametyst

Hihihi, děkuju.

Malvína

Kdo by nezbožňoval. Inteligentní, vzdělaná dáma se zdravým rozumem, stojící nohama na zemi. 🙂

Ametyst

Díky moc, Malvíno.