Avatar uživatele
Kelt

Kde je údajný Protějov, kde se odehrává děj seriálu Doktor Martin?

Ač ogar z Beskyd jsem si stáhnul seriál Doktor Martin s Miroslavem Donutilem. Má se to odehrávat údajně v Beskydech v obci Protějov? Nejprve mne napadl Prostějov, ale ten je na Hané. Neví někdo, nebo nepozná někdo, kde ten Protějov je? Tedy, kde se děj seriálu odehrává? I když střihem se dostanu z Kolína do Studénky, jak to filmaři dělají. Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Kepler před 1152 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jsou to Velké Karlovice, byl jsem tam. Kouzelná dědina! Seriál je fajn, díky Donutilovi i Čvančarové. Akorát mi vadí, že tam nikdo nemluví valašským nářečím. Poněkud divné…

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

https://novoji­cinsky.denik.cz/z-regionu/velke-karlovice-se-prejmenuji-na-protejov-20171031.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Marty Koller

Velké Karlovice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Patřím k těm, co se na tento seriál dívají a celkem se mi líbí. Jen se mnou vždy trošku škubne, když se tam mihne tabule se jménem Protějov. Pocházím totiž z Prostějova.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kelt

Tak v Karlovicích jsem byl před více než 40 lety a když jsem tam projížděl autem, tak jsem jel jinudy. A dialogy, řeč a postavy, to je režisérovo přání.

před 1152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Mně vadila i slovenčina, bylo to zbytečné.

před 1152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Proč zbytečné? V tom pohraničí je to realita, žije tam hodně Slováků. Asi to mělo nahradit tu absenci valašského nářečí.

před 1152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Není to realita, je to výsledek koprodukce. Je to docela zvláštní, ale přes moravsko-slovenskou hranici se nikdy moc nestěhovalo, všude (možná kromě pár vyjimek na Slovácku) to bylo docela dost málo časté. Prostě za kopcem je za kopcem, kontakty jen ejdním směrem, takže bylo (a je) násobně častější, že si ogar z Karlovic přivede frajárku z Hovězí než z Makova …

před 1151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

To je fakt, začínají se tu zase rozlézat jak švábi. Chtěli jít, tak ať tam zůstanou.

před 1152 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek