Kelt

Kde je údajný Protějov, kde se odehrává děj seriálu Doktor Martin?

Ač ogar z Beskyd jsem si stáhnul seriál Doktor Martin s Miroslavem Donutilem. Má se to odehrávat údajně v Beskydech v obci Protějov? Nejprve mne napadl Prostějov, ale ten je na Hané. Neví někdo, nebo nepozná někdo, kde ten Protějov je? Tedy, kde se děj seriálu odehrává? I když střihem se dostanu z Kolína do Studénky, jak to filmaři dělají. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou to Velké Karlovice, byl jsem tam. Kouzelná dědina! Seriál je fajn, díky Donutilovi i Čvančarové. Akorát mi vadí, že tam nikdo nemluví valašským nářečím. Poněkud divné…

Další odpovědi
Drap

https://novoji­cinsky.denik.cz/z-regionu/velke-karlovice-se-prejmenuji-na-protejov-20171031.html

Marty Koller

Velké Karlovice

paul1

Patřím k těm, co se na tento seriál dívají a celkem se mi líbí. Jen se mnou vždy trošku škubne, když se tam mihne tabule se jménem Protějov. Pocházím totiž z Prostějova.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kelt

Tak v Karlovicích jsem byl před více než 40 lety a když jsem tam projížděl autem, tak jsem jel jinudy. A dialogy, řeč a postavy, to je režisérovo přání.

Ametyst

Mně vadila i slovenčina, bylo to zbytečné.

Kepler

Proč zbytečné? V tom pohraničí je to realita, žije tam hodně Slováků. Asi to mělo nahradit tu absenci valašského nářečí.

Pepa25

Není to realita, je to výsledek koprodukce. Je to docela zvláštní, ale přes moravsko-slovenskou hranici se nikdy moc nestěhovalo, všude (možná kromě pár vyjimek na Slovácku) to bylo docela dost málo časté. Prostě za kopcem je za kopcem, kontakty jen ejdním směrem, takže bylo (a je) násobně častější, že si ogar z Karlovic přivede frajárku z Hovězí než z Makova …

elkon

To je fakt, začínají se tu zase rozlézat jak švábi. Chtěli jít, tak ať tam zůstanou.