Alesh

Kde je teď aktuálně nejlepší založit stavební spoření?

Pro dospělého a pro dítě? Jde mi samozřejmě o eliminaci nákladů, tj. všemožných poplatků v kombinaci se zúročením. Chci prostě jen 5 let ukládat peníze a pak to vybrat. Nechci z toho nijak jinak čerpat apod.

Odpovědi
Arne1

Je otázka, zda nepoužít nějaký jiný investiční produkt, nebo třeba spoření do zlata.

mosoj

Teď nebo jindy. Podmínky jsou dlouhodobě konstantní. Proti minulosti očesané.
Spořit budeš místo 5 let, šest! Nicméně 1 % úroku a státní příspěvek 2 000 ročně při roční úložce alespoň 20 000 tě nemine. Při započtení státního příspěvku se zvedá konečné zhodnocení na něco přes 3%. Je dobré se informovat u Stavební spořitelny. Mívají různé akce, kdy při ukončení spoření se připisují ještě různé bonusy, či se neplatí poplatek za založení účtu, nebo se dostává bonusový úrok 0,5%. Poplatek za vedení účtu tě ale nemine. Bývá něco kolem 200 Kč ročně, záleží na spořitelně. Mně na př. po ukončení spoření po 6 letech připíší bonus 3000 Kč a budu- li spořit těch 20 000 ročně celých 6 let, zvednou konečný úrok na 1,5%.

mosoj

Tu je odpovědí a názorů. Ono je snazší si půjčit, než spořit. Jak nemoderní! Prostě nejsi IN ???!!

mosoj

Omlouvám se, četl jsem kdy, místo kde. Ale i tak píši, že je nutné spořitelny proklepnout. Já spořím u Modré pyramidy od roku 2000. Minulý rok jsem spoření ukončil a založil za výhodných podmínek nové, na šest let. Snad se konce spoření dočkám!!

mosoj

Když to za 6 let spočtu, tak získám i při tomto oholení:
6× 2000 st. příspěvek 12 000, úrok s bonusem 4800 + základní bonus 3 000.
Což je suma sumárum 19 800 Kč. Za úložku 120 000 Kč tedy 16,5 %.
Arne, dej vědět kde toto bez rizika získáš!!!

Dochy

Prosím, přepočítávej na roční úroky – standard pro srovnání. Odečítals daně? Pokud ne, pak mixuješ nedaněný zisk (příspěvky) s úrokama před zdaněním. Chvíli jsem musel přemýšlet cos kde udělal za botu, že máš ze stavebka 16% 😉

mosoj

Meleš kraviny. Píši tam tři procenta cca. 16 % je celkové zhodnocení vkladu. To je vidět na první pohled.

Dochy

Jo a jinak souhlasím s tím, že pro většinu lidí bude stavebko vhodný základní spořící produkt… Na spoření slušný „úrok“ (po započtení podpory) a minimální riziko. Nevýhodou je snad jen to nucené vázání prostředků a pravidla která omezují částku.