Avatar uživatele
Alesh

Kde je teď aktuálně nejlepší založit stavební spoření?

Pro dospělého a pro dítě? Jde mi samozřejmě o eliminaci nákladů, tj. všemožných poplatků v kombinaci se zúročením. Chci prostě jen 5 let ukládat peníze a pak to vybrat. Nechci z toho nijak jinak čerpat apod.

Zajímavá 0 před 1963 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Je otázka, zda nepoužít nějaký jiný investiční produkt, nebo třeba spoření do zlata.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Teď nebo jindy. Podmínky jsou dlouhodobě konstantní. Proti minulosti očesané.
Spořit budeš místo 5 let, šest! Nicméně 1 % úroku a státní příspěvek 2 000 ročně při roční úložce alespoň 20 000 tě nemine. Při započtení státního příspěvku se zvedá konečné zhodnocení na něco přes 3%. Je dobré se informovat u Stavební spořitelny. Mívají různé akce, kdy při ukončení spoření se připisují ještě různé bonusy, či se neplatí poplatek za založení účtu, nebo se dostává bonusový úrok 0,5%. Poplatek za vedení účtu tě ale nemine. Bývá něco kolem 200 Kč ročně, záleží na spořitelně. Mně na př. po ukončení spoření po 6 letech připíší bonus 3000 Kč a budu- li spořit těch 20 000 ročně celých 6 let, zvednou konečný úrok na 1,5%.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Tu je odpovědí a názorů. Ono je snazší si půjčit, než spořit. Jak nemoderní! Prostě nejsi IN ???!!

před 1962 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Omlouvám se, četl jsem kdy, místo kde. Ale i tak píši, že je nutné spořitelny proklepnout. Já spořím u Modré pyramidy od roku 2000. Minulý rok jsem spoření ukončil a založil za výhodných podmínek nové, na šest let. Snad se konce spoření dočkám!!

před 1963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Když to za 6 let spočtu, tak získám i při tomto oholení:
6× 2000 st. příspěvek 12 000, úrok s bonusem 4800 + základní bonus 3 000.
Což je suma sumárum 19 800 Kč. Za úložku 120 000 Kč tedy 16,5 %.
Arne, dej vědět kde toto bez rizika získáš!!!

před 1963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Prosím, přepočítávej na roční úroky – standard pro srovnání. Odečítals daně? Pokud ne, pak mixuješ nedaněný zisk (příspěvky) s úrokama před zdaněním. Chvíli jsem musel přemýšlet cos kde udělal za botu, že máš ze stavebka 16% 😉

před 1962 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Meleš kraviny. Píši tam tři procenta cca. 16 % je celkové zhodnocení vkladu. To je vidět na první pohled.

před 1960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo a jinak souhlasím s tím, že pro většinu lidí bude stavebko vhodný základní spořící produkt… Na spoření slušný „úrok“ (po započtení podpory) a minimální riziko. Nevýhodou je snad jen to nucené vázání prostředků a pravidla která omezují částku.

před 1962 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání