Kelt

Kde je semafor s odpočítáváním? Ve kterém městě?

V některých městech je umístěný semafor s odpočítáváním času pro chodce. Běží tam čas v sekundách a jak je nula, rozsvítí se zelený panáček a může se přejít přes přechod. Vím, že to bylo v Přerově. Možná to tam ještě je. A ví někdo, kde takto vybavený semafor je? Děkuji.

Odpovědi
cukrar

Praha u Karlova mmostu.
https://mapy.cz/za­kladni?x=14.4144100&y=5­0.0860172&z=1­8&pano=1&source=ba­se&id=1903276&pid=702738­19&yaw=5.050&fov=0­.807&pitch=0.169

Edison

V Praze jich je povícero.

Arne1

Já je znám z rozvinutých států za hranicemi – Rumunsko, Maďarsko, Bělorusko a tak dále

iceT

V Přerově to ještě, alespoň tak před půlrokem bylo, před vlakovým nádražím.

Roman71

Tady v ČR jsem na ně narazil na Ústecku v Mostě. Je to parádní věcička, když coby řidič vidím, jak dlouho ještě budu čekat na zelenou 😉 ..u chodců se to zobrazuje podobně.

tatanka

V Praze třeba na Pavláku.