Kazatel

Kde je rozdíl mezi hyenismem, kdy například záběry z nehody natáčí reportér TV a kouká pak na to celý národ, a nebo Vy?

Tedy Vy, jako třeba amatérský reportér s aplikací iReportér České televize?

Nejlepší odpověď
Edison

Vyjasni si pojem hyenismus. Pokud jedeš kolem čerstvé nehody jako první… druhý… je jedno, jestli jsi nebo nejsi profi reprtér. Pokud budeš natáčet, namísto aktivní pomoci, JE to hyenismus. Pokud jsou u nehody hasiči, poldi, záchranky… je opět jedno, jestli jsi nebo nejsi profi reprtér. NENÍ to hyenismus.

Další odpovědi
da ny

Mezi čím a hyenismem tedy hledáme rozdíl?

Kdo nechce, takové TV záběry nesleduje… Mne např. „Černá kronika“ nezajímá, nesleduji.
Záleží také na úhlu pohledu.
Práci reportéra lze považovat za informaci, konstatování, případně varování před rizikovým chováním řidičů na silnicích a nebezpečím.
Z mého pohledu se nejedná o využívání neštěstí druhých, ani o neúctu k mrtvým

annas

Řekla bych, že za hyenismus u dopravní nehody j považuji, , když lidé jedoucí kolem, neposkytnou dotyčným pomoc při nehodě, nebo dokonce zraněného okradou.

Fotografování – záleží na úhlu pohledu, nevhodné jsou záběry, kde je množství krve.

Nikoliv jen „krvavý” záběr nehody by měl potvrdit, že se vyplatí staré úsloví – "spěchej pomalu“. Jde o varování – uvědomit, že během okamžiku se může něco udát, zbytečně neriskovat.

Vaše poslední část otázky je chybně stylizovaná,, takže z ní plyne, jaký je rozdíl v tom, jestliže “kouká pak na to celý národ, a nebo Vy? "

Žádný? Člověk je přece součástí národa: Kdo chce kouká, kdo nechce nechá být.

mosoj

Podle počtu havariií je stále málo záběrů z dopravních nehod. To mají být lidé jako pštrosi a strkat hlavu do písku? Až tě někdo zmrzačí, budeš mluvit jinak.