Kryšpín

Kde je původ obyvatel Francie není trochu také v jihoamerické Guyaně?

Jihoamerická Guyana má určité společenství s Francií a je to též nýní součást území Evropské Unie.

Nejlepší odpověď
annas

Francouzská Guyana je něco jiného než jihoamerická Guyana, která byla britskou kolonií. Dnes jediný stát v Jižní Americe, který mluví anglicky.
.......
Zřejmě máte na mysli Francouzskou Guyanu.

1. " Prapředky dnešních obyvatelů Francie byly čtyři původní kmeny, které zde žili od počátků formování státu. Byli to Keltové, Akvitánci, Latinci a Germáni, jejichž míšením vznikla dnešní francouzská populace. Vliv měla ale i migrační vlna v 19. století, kdy se do Francie dostaly další národnosti – Portugalci, Španělé, Italové, Belgičané, ale třeba i Poláci, Židé z Východní Evropy, Arabové a černoši z Afriky. Obecně je Francie jednou z etnicky nejrůznorodějších zemí, odhaduje se, že až čtyřicet procent obyvatel má své předky v jedné z migračních vln, což je srovnatelné třeba se Spojenými státy.

http://franci­e.lmz.cz/obyva­telstvo/

2. „Věřte nebo ne, Francouzská Guyana je nedílnou součástí Evropské unie. Také tu leží známý kosmodrom v Kourou. Ale nejvíc tuto zemi „proslavila“ její trestanecká kolonie a film „Motýlek" se Stevem McQueenem v hlavní roli.

Ze státoprávního hlediska je tedy Francouzská Guayana součástí Francie, z hlediska zeměpisného se mi však zdá přece jenom lepší považovat ji za samostatnou zemi. Název „Francouzská Guyana" není oficiální – francouzsky se toto jihoamerické území nazývá Guyane. Přívlastek „Francouzská" se používá z toho důvodu, aby nebyla zaměňována s nezávislými státy Guyanou (dříve Britská Guyana) a Surinamem (dříve Nizozemská Guyana). Francouzi samotní ovšem tento přívlastek nepoužívají. Francouzská Guyana sousedí se Surinamem a Brazílií (je tedy poněkud zvláštní, když si uvědomíme, že Francie a Brazílie mají společnou vnitrozemskou hranici).

Území Francouzské Guyany bylo objeveno už v roce 1500. První stálou osadu, Cayenne, založili francouzští osadníci v roce 1643. Francouzi sem začali dovážet otroky na práci na zdejších plantážích, zároveň se však museli bránit Holanďanům a Britům, kteří do oblasti rovněž pronikali. Definitivní hranice mezi třemi Guyanami (Britská, Nizozemská, Francouzská) byly stanoveny až v roce 1814." atd.

atd.

Více podrobností se dovíte v odkazu

https://www.hed­vabnastezka.cz/ze­me/amerika/fran­couzska-guyana/2342-francouzska-guyana-vitejte-v-tropicke-francii/

--

Další odpovědi
Pepa25

Není. Je to obráceně: imigranti tvoří velkou část obyvatelstva Francouzské Guyany (většina jsou kreolové z okolních zemí, cca 14% je původem z Evropy), podíl původních obyvatel je malý. Počet indiánů (Arawaků atd.) žijích ve Francii jsem nedohledal, ale bude jich nepochybně zanedbatelný podíl na obyvatelstvu Francie.