Kelt

Kde je problém, proč mám pod dřezem vlhko?

Pod dřezem je sifon a manželka tam má uložené nádobí. A taky pánvičky. Jednou jsem si jednu vzal, ale byla mokrá. Měl jsem pocit, že tam něco teče, ale žena mi řekla, že asi někdo neutřel pánvičku. Dnes tam zase bylo vlhko, že se to dalo utřít papírovým kapesníkem. Prohmatal jsem ze spodu dřez, sifon, ale vše je suché. Mohu zkusit odšroubovat spodek sifonu a vypustít to, ale sifon není ucpaný. Ještě mohu obalit trubku jemným papírovým ubrouskem a pokud bude vlhký, tak najdu místo, kudy to teče. Nebo poradíte někdo něco jiného? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být netěsností, ale také mizerným odvětráním skříňky a sráží se tam vzdušná vlhkost.

Další odpovědi
Kepler

Zkus do dřezu nalít pár litrů intenzivně zbarvené vody (potr. barvivem apod.) a pod sifon dát bílý ubrousek. Mělo by být poznat, jestli to vůbec kape ze sifonu a když tak kudy.

Hlada

Nejspíš bude některý ze spojů sifonu netěsný. Je to docela častá závada. Ke zjištění, který to je, většinou stačí gumový zvon. Větším tlakem se netěsnost zjistí snadno.

cukrar

Já to dělám tak, že položím do linky novinový papír. Na tom je vidět i maličká kapička, pak jen již velké světlo, brýle a hledám přesné místo nad kapkou. Vždy se najde.
Ještě ze zkušenosti, sifon mokrý, nikde nebylo nic vidět, odkut to vytéká, až zabalení do novin ukázalo vadu. Z přívodní hadičky stříkal tak slabý proud, že nebyl vidět, jen po sifonu stékala voda. Až noviny odhalili, že to není od sifonu, ale od hadičky.

aliendrone

Nejlepší je zkombinovat metodu Keplera a Hlady. POZOR! Pokud máš na sifon připojený i odpad z myčky, tak se to nemusí projevit. Na vysrážnenou vlhkost jak píše Drap bych to neviděl (ne že by to bylo vyloučeno, ale v bytě k tomu obvykle nedochází)

Mnohem pravděpodobnější příčinou je netěsnost v důsledku „čočky“, kterou sifon nechtěně obdržel od těch pánví. To se stalo i mně a mnohým jiným – stejný důvod. Já musel přetěsnit přechod mezi dřezem a sifonovým svodem.

Může tu být ale i DALŠÍ příčina – netěsnost mezi dřezem a deskou linky, i to jsem už zažil. Takže čekni i jak dobře ti dřez sedí na pracovní desce, nicméně to tipuji na věci kolem sifonu. :)

mosoj

Proč tak složitě? Po vypuštění dřezu, osahej suchou rukou odpadní potrubí včetně sifonu. Pokud to teče určitě nahmatáš kapku.