ahold

Kde je pravda o ochraně (používání roušky) )před koronavirem?

Ze záběrů TV z nemocnic i laboratoří personál roušky nosí a v lékárně vám řeknou, že tyto roušky neochrání.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Roušku nosí člověk proto, aby ochránil ostatní před svými vlastními kapénkami – ne proto, že by to ochránilo jeho samotného.

Další odpovědi
marci1

Vyjádření MZČR z 27.1.2020:
„Ochrání mě proti koronaviru textilní rouška?
Nikoli, textilní roušky totiž chrání jen proti bakteriím, ne virům (ty skrze roušku projdou), a navíc primárně chrání směrem ven, ne dovnitř. Roušky jsou dobré k tomu, aby již nemocný člověk nešířil nemoc dál kapénkovou cestou například při chřipce, která je v současné době na vzestupu. Zdravého člověka tedy roušky od nákazy koronavirem neochrání.“
http://www.mzcr­.cz/dokumenty/in­formace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_184

dudu

Klasická rouška nechrání zdravého člověka před koronavirem ani před chřipkou a nečelí tudíž ani právě u nás probíhající epidemii. Přitom momentálně je zde chřipkou nakaženo cca 150 tisic lidí. Úmrtnost je u obou virů 2 až tři procenta. Na chřipku každoročně umírá cca 2000 našich pacientů!

Kryšpín

Nejlepší je bekovka s kšiltem, kapuce na makovici, rouška a sluneční brýle.