pn65

Kde je pravda??

Moje právnička, mi řekla, že exekutor nemůže přijít na přechodné bydliště, když mám trvalé bydliště na úřadě, ale exekutor jak se tak dozvídám může kamkoli, tak teď nevím. Kde je pravda nevíte?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pravnička ti tohle určitě neřekla, pokud ano, tak studovala v Plzni:-(((

Exekutor může jít všude tam, kde si myslí, že by mohl být dlužníkův majetek. Může jít i tam kde nemáš trvalý pobyt, může jít k rodině, ke kamarádům, prostě všude, vždy se obhájí větou „předpokládal jsem, že tam má povinný majetek“

Všechny instituce jsou povinné s exekutorem spolupracovat, banky, ÚP, sociálka, prostě všichni. Ty před exekutorem nesmíš tajit majetek, jinak se dopouštíš maření, to je trestný čin a soud tě za maření může poslat i do vězení, soudy tam opravdu běžně lidi za maření na pár měsíců posílají.

Další odpovědi
gecco

Pravda je ta, že – nemáš právničku (a nebo je to blbka)…
Exekutor může i do kůlny na kamarádově zahradě – pokud se bude oprávněně domnívat, že tam jsou tvé věci…

ivzez

Najděte si kompetentního právníka,
tahle právnička je „na baterky“.

Exekutor může kamkoliv, kde se domnívá,
že může mít povinný nějaký majetek.
(Někdy bohužel dochází i k zabavení najetku třetích osob,
které se pak musí vrácení domáhat vylučovací žalobou.)

Doporučuji seznámit se
► s exekučním řádem:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-120

► s vyhláškou o postupu exekutora
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-418

Pepa25

Jedině, že by to myslela tak, že na přechodné bydliště nemůže přijít, protože žádné přechodné bydliště neexistuje!

cukrar

pn65, jsem přesvědčen, že takto Vám to právnička nesdělila, vy jste to popletl..

gecco

Nadělal sis problémy??
Tak je řeš…
Schováváním se nic nevyřešíš…

zzzlatokopka

Piš tady, ne do zprávy, ať se můžou do diskuze přidat i ostatní.