Avatar uživatele
Bronzový

Kde je pohřben Wolfgang Amadeus Mozart ??

Doplňuji:
Jeho kostra - ví někdo co se s ní stalo ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Přečtěte si informace.

Našinec hledá zajímavosti všude, ale nenavštíví zapomenutý hřbitov Sankt-Marxer-Friedhof v odlehlé části Vídně tam, kde v těsné blízkosti - doslova - duní dálnice ve směru na jih Evropy.

Na tomto hřbitově je přece ve společném hrobě pochován i Wolfgang Amadeus Mozart, největší skladatel všech dob a autor opery oper Don Giovanni, jež měla světovou premiéru u nás v Praze.


Zatímco turisté se houfně fotografují u Mozartova pomníku v centru Vídně před Hofburgem, tak ne tady u symbolického Mozartova hrobu se zlomeným sloupem a andělem, který je na místě onoho Massengrabu (společného hrobu), kam tělo Mozartovo bylo vhozeno (vzpomeňme Formanův film Amadeus, tam je přece ona slavná scéna). Jestli to místo bylo pár metrů vlevo či vpravo, to nehraje roli, ostatně to nikdo neví, šlo o pohřeb do hromadného hrobu.

Na tento hřbitov se prostě nechodí. Sorry, česky by se řeklo Všechna sláva - polní tráva. Jediné, co mají tato místa společného, je houslový klíč z macešek

http://www.pozitivni-noviny.cz /…
Doplňuji:
Pokud vás zajímá víc, projděte si další odkaz.

Mozart údajně neměl nárok na samostatný hrob, protože nepatřil k osobám vyššího rangu (ačkoli byl členem Accademia filharmonici v Bologni a papež Klement XIV. Mu propůjčil Řád Zlaté ostruhy!). Tělo vysvětili v kapli Dómu sv. Štěpána ve Vídni. Při cestě na hřbitov doprovod duchovního nebyl předepsán. Na hřbitově skončil hudební génius v jednom ze dvou velkých hrobů, zakreslených v archivním plánu z konce 18. století. Místo, kde ho pochovali, je dnes označeny červenou tečkou. Na plánu jsou uvedeny i návštěvní hodiny hřbitova. Tento údaj nebyl v případě Mozarta velmi využívaný, protože když po letech místo jeho posledního odpočinku hledali, bylo pozdě. Mozartův životopisec David Weiss uvádí, že rakve z hrubého dřeva byly naskládané ve třech vrstvách na sobě a hrob byl předplacený pouze na sedm let. Na hřbitově St. Marx vybudovali později Mozartovi pomník, který je dnes na Centrálním hřbitově. V St. Marx postavili pak symbolický náhrobek. Tvoří ho zlomený sloup a hlavu si podpírající věrný anděl strážný, který ze žalu nad tím vším zkameněl.

http://spravy.sav.sk/…

Další podrobnosti v německém zdroji

http://translate.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pro nedostatek peněz bylo Mozartovo mrtvé tělo pohřbeno do „všeobecného jednoduchého hrobu“ (nikoliv do hromadného hrobu pro chudé), který se však nedochoval. Na vídeňském hřbitově Sankt Marx (Sankt Marxer Friedhof) v dnešním 3. městském okrese Landstrasse (je součástí Vídně teprve od roku 1850), kde byl Mozart pohřben, byl však pro něho postaven památník.
http://cs.wikipedia.org/…


Avatar uživatele
Registrovaný

Mozart vlastně nikdy nezemřel. Byl mimozemšťan a jeho údajným pohřbem do hromadného hrobu bylo úmyslně znemožněno případné pozdější prozkoumání jeho ostatků. :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Něco o Mozartově lebce

http://hn.ihned.cz/…

Dále si můžete projít odkazy

https://www.google.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 807
Zlatý annas 671
Zlatý briketka10 653
Zlatý quentos 536
Zlatý marci1 497
Zlatý Drap 479
Zlatý bolak 356
Zlatý led 354
Zlatý hanulka11 271
Zlatý gecco 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.