Tiiit

kde je podle Vás ta nejlepší čokoláda na světě?

Nejlepší odpověď
annas

Podle odborníků získaly nejvíce ocenění pro hořké a mléčné čokolády produkty od výrobců Amedei, Michel Cluizel a Valrhona. Tyto značky se drží na špici již delší dobu a jejich umístění na prvních příčkách se dalo očekávat. Mezi nejvýše oceněnými je však i řada překvapení. Jako nejlepší neochucené hořké čokolády (Bean to Bar Best Dark Bar) porota vybrala i dvě málo známé značky Duffy´s a Askinosie, mezi nejlepší ochucené mléčné čokolády (Best Flavoured Milk Bar) se zase dostala značka Rococo.

Mně nejvíc chutná 70% česká čokoládá Karla.

Zdroj: http://www.fe­mina.cz/magazin/za­bava/nejlepsi-cokolady-sveta-podle-academy-of-chocolate.html

Další odpovědi
ten který je

Nejlepší čokoláda je belgická čokoláda.Je z kakaových bobů.

anonym

Pro me : Belgicke pralinky , Ritter sport – rum, rozinky , mlecna R.S ..... , Studentska pecet , nebo nejlevnejsi nase Arasidova. 🙂 Podle toho take vypadam. ☹ -iv-

Toruk

U mě ve skříni
Doplňuji:
Jednou jsem jedl levnou čokoládu z Turecka a ta chutnala jako sádlo s cukrem a kakaem. Od té doby ty levné nekupuji. Dobré jsou německé, rakouské, naše z Orionky je taky dobrá.

arygnoc

ta co je po ruce.

a je to pravda.

Berušinka

A na nejlepší barvu na světě se neptáš =P =D

Ravenne

Byla jsem na exkurzi v jedné švýcarské čokoládovně a tam měli tu nejlepší čokoládu, co jsem zatím ochutnala :)

fablen

chutná nám Geisha a dobré jsou i hořké čokolády z Lidlu.

LeeLee

Mě nejvíce chutná čokoláda Toblerone, jinak mám tetu ve Švýcarsku a čokoláda je přímo báječná, jen se rozplývá na jazyku …