JanyOK

Kde je nejvíc bacilů?

Na držadle košíku v obchodě, na klávesnici u PC a nebo někde jinde?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Nejnebezpečnějším místem v domácnosti je lednice. Na čtverečním centimetru lednice čeká přes jedenáct milionů bacilů. Tvrdí to vědci z Arizonské univerzity. V lednici je prý příliš teplo. Lékem je pravidelné mytí lednice horkým octovým roztokem.
Jak uvádí časopis Vital, na kuchyňské podlaze jich bývá na stejné ploše deset tisíc a na toaletě sto.

Důvod, proč si bacily v lednici tolik lebedí, je poněkud paradoxní – v chladničkách často bývá příliš teplo. Při teplotách nad sedm stupňů Celsia se prý bacily množí, jen to hvízdá.

Vědci ovšem nezvedají jen varovný prst, ale přicházejí také s praktickou radou pro boj s neviditelným nepřítelem.

Na nezvané hosty by prý mělo platit nejen správné uchovávání potravin, ale především pravidelné mytí lednice horkým octovým roztokem.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/nej­vic-bacilu-je-v-lednici-tvrdi-vedci-dw9-/zahranicni.as­p?c=A040720_101854_ve­datech_miz

Další odpovědi
dědapetr

V kuchyni Doslova bakteriologickou bombou je třeba obyčejná mycí houba, ve které se po pouhém týdnu používání hemží až milion nebezpečných mikroorganismů. Možná jste nevěděli, že na krájecím prkénku žije až dvěstěkrát více bakterií než na prkénku WC. Pokud na něm budete krájet syrové kuřecí maso a následně chleba, máte velkou šanci zařadit se mezi 30000 Čechů, kteří každý rok onemocní salmonelou. Ta může být smrtelná, takže z prkénka někdy vede přímá cesta na prkno,Bankomat hostí víc bakterií než splachovadlo na veřejném záchodě

Zdroj: http://zena.pro­fi.cz/8070-co-na-nas-ciha-v-nasich-vlastnich-bytech.html