Doomik

Kde je nejlepší trénovat a učit se Parakotoul ???

Už mě nebaví vždycky si dát doma o zed.

Odpovědi
led

Nezáleží na výške, ale na spôsobe dopadu.
Trénovať sa kdekoľvek, ale pre začiatok radšej na mäkké, napríklad na trávnik zoskok z 1m. Postupne sa výška zvyšuje podľa vhodných podmienok a ovládania automatického mäkkého kotúlu. Bez toho nemá význam skúšať väčšiu výšku.
Potom sa dohodnite s nejakým športovým klubom, alebo skúste u hasičov (profi, dobrovolných).
Malé doporučenie, skoky a parakotúly z výšky nikdy nerobte sám. Je dobré keď je niekto zodpovedný a schopný robiť záchranu nablízku. Frajerina sa nevypláca.