Kde je možné vidět divoké koně?

Chtěla bych vědět,kde ve světě je možné vidět divoké koně. A taky bych se chtěla zeptat,jaký vztah mají divocí koně k lidem – jestli se lidí bojí nebo ne.

Nejlepší odpověď
Drap

Původní divoké koně už nikde. Nejblíže k nim mají koně Převalského, ty můžeš vidět v přirozených podmínkách v Mongolsku. Můžeš je ale také vidět v téměř divoké formě u nás v Mílovicích. Jinak se divocí koně, jsou to však všechno už znovu zdivočelí koně a jejich plemena, které byli dříve domestikování. na některých severských ostrovech, něco málo na Sibiři a mustangy v Americe.

Další odpovědi
Kepler

Ano, tuším že už jenom v Mongolsku. Lidem se vyhýbají.

annas

Před několika dny na ČT1, ale bohužel, zapomněla jsem název pořadu, se zmiňovali o tom, že do Podyjí dorazilo asi 12 divokých koní z Anglie.

Dvě stáda jsou v Milovicích.

Budou spásat trávu. Je zákaz se k nim přibližovat, protože jsou nevyzpytatelní., plaší, ale i divocí. Plocha, kde se pasou, je ohraničena drátem, aby se diváci nedostali do jejich blízkosti.

Na rozdíl od normálních koní nejsou vybíraví a spasou i horší trávu.
--

Něco k původním divokým koním.

„Výzkum prokázal, že v současnosti na světě nežijí žádní opravdu divocí koně.“

Koně Převalského nejsou divoká zvířata, zjistili vědci, kteří pátrali po jejich předcích.

Pražská zoo přesunula několik klisen koně Prřevalského í do Mongolska.

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/studie-kone-prevalskeho-nejsou-posledni-divoci-kone-na-svete/r~2de6af8­8189811e885e30cc47ab5f12­2/