dudu

Kde je hranice normálnosti?

Navazuji na otázku pana Miroslavast. Na škole nám profesor práv zdůrazňoval:
„studenti nezapomínejte, že zákon se, na rozdíl od stébla trávy někdy ohýbá na tu stranu, ze které fouká vítr“!
Dnes se tak přece děje až příliš často. Není to správné ani normální, ale běžné a společnost to bohužel zatím akceptuje. Hranici normálnosti tedy vymezuje nastavení morálních a etických hodnot? Neudělala snad naše společnost v několika posledních letech dokonce krok zpátky? Jestliže např. kvetoucí korupce je běžná, je také normální?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jen pro ty,co nejsou v obraze vkládám Miroslavovu otázku…potažmo reakce na ní..
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/urceni-hranice-normalnosti

Další odpovědi
vagra

Ten krok zpátky nebyl jeden,bylo jich několik.Řekl bych,že jsme už dávno překročili určitou hranici,kdy i nenormální věci se staly normálními.
Morální a etické hodnoty,vámi zmiňované,se zdají být v našem státě,spíš ukazatelem slabosti a neschopnosti.Jsou­,až na malé výjimky,většinou lidí akceptovány.
Někdo už takovou společnost příhodně nazval absurdistánem.
A tak tu žijeme.

anonym

Opravdu je to složité,záleží i na tom,odkud a proč se na to člověk dívá.Také – co je schopen spatřit.Je to dost abstraktní téma…těžké ústně,téměř nemožné písemně.Tedy vyřešit,pojme­novat,natož dohodnout se.

anonym

Boj proti korupci je boj s vetrnymi mlyny, a ze se pouziva i v politicke hantyrce jen dokladuje celkovou prazdnost politiky jako takove … je to boj s neviditelnou chybou v systemu ktera je prilis komplexni nez aby stacilo lecit ji cilenim jejich finalnich projevu.

člověk

po právnické stránce normálnost není a nemůže být,tam platí vždy právo silnějšího,
a korupce,ta nás provází od dob,kdy jsme se začali odlišovat od zvířet a to v různé formě,jen politici tomu teť říkají LOBOVÁNÍ
a v psychické stránce normálnost vlastně také není,to nás zas učil náš profesor
protože velké,nebo malé IQ,je vlastně nenormální
takže jediná normálnost je příroda.
narození a umrtí