annas

Kde je chyba? Učí se děti zadáním úkolů přes net odpovědnosti a samostatnosti? Či radši využívají tzv. medvědí službu?

Občas se objeví školní úkol i zde.

Dnes jsem měla v IP uvedený text, samozřejmě bez slov prosím, děkuji

Nebo si někdo dělá legraci?

„Oprava textu

Přivezli jsme seno pro sousedovi koně, aby měly co jíst.
Z cizímy lidmi se nesmíš bavit. Sluneční paprsky pomalu přibívaly na síle.
Nejdřív vysychali travnaté meze.
První sedmikrásky se na mně usmály.
První skřivani zaspívali nad sirovou a sněhem vonící zemí.
Údolím pluli kupy mraků, s nichž spadly deště.
Na osychajících silnicých zůstaly jen kaluže vody.
Slunce vitrvale pálilo do pastvin. Z lesa se ozívaly hlasy bažantů.

Ve výžce nad vrcholy stromů kroužily jestřábi.“

Dotyčné jsem jen naznačila, jak má postupovat.

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/03/02/09/26/qu­estion-mark-2110767_960_720.jpg

Odpovědi
Drap

Nelze ani takto hodnotit. Každý jedinec a každá rodina k tomu přistupuje po svém.Někdo bere zavření škol vyloženě jako prázdniny a na učení ani nevzpomene. Někteří jen plní pouze to co po nich chce momentálně učitel/ka, a jsou i tací, kteří se opravdu snaží vzdělávat nad rámec povinností. Myslím, že po návratu do školy budou mít učitelé nemalé starosti.

aliendrone

No jo, taková už je ta dnešní moderní doba. I když Vám to může přijít pochybné (a ono to z hlediska osvojení si češtiny JE!), tak je nutné brát ohled na současnou míru specializace ve společnosti. Víte KOLIK chlapů dnes ani neumí zatlouci hřebík (proč, když je právník, že)? Mne by hanba fackovala, ale takhle to PROSTĚ JE! Třeba je to nadějný programátor nebo tak něco a ve svém oboru exceluje. A tyhle „blbosti“ mu jen ztěžují život. ;)

Šel bych na to pragmaticky – když specializace, tak do DŮSLEDKŮ. Odpověď bych začal nějak „Moje minimální paušální částka za jazykově-korekční služby činí… + x Kč za každou jednotlivou korekci“ atd., však víte. Vůbec bych se nežinýroval, protože tohle je ZÁKLADEM těch moderních vztahů, postupů a doby. A uvidí se. ;) :D :D

elkon

Třeba i takový text může dítěti pomoci ve výuce. Musí ovšem osoba, která ho dítěti předloží, sama vědět, jak má text vypadat správně. Což je často problém, jak vidíme na různých poradnách a fórech.

dubraro

Záleží na rodičích, k čemu je vedou. Uznávám, že je to těžká řehole.

autacek

No fuj Ančo, tolik hrubek. Ale děti se jistě samostatnosti učí, když se obrátily přímo na tebe v IP a neptaly se tu nahlas. Jen asi nečekaly, že nebudeš respektovat listovní tajemství.