javamania

kde je brigáda??

brigáda karvina a okoli?je mi 13
Doplňuji:
vím aletolikrát jsem se setkala s případy jako:14ti letý kluk obsluhuje lidi v hospodě,7mi letý kluk zase v obchodě s potravinami atd…

Nejlepší odpověď
Syd

Zklamu tě, ale do 15 dle zákona nesmíš pracovat. Můžeš akorát tak třeba za pár korun posekat doma trávník, vynýst odpadky, omejt nádobí atd. nebo chodit se starou sousedku na nákup a nosit jí tašku.
Doplňuji:
Sedmiletej? 😁 To asi ne. To tam byl jenom navštívit mamku prodavačku a aby se nenudil tak trošku pomoh, ne? Jestli někdo zaměstnává 14letý nevim, asi někde jo, ale až na to někdo přijde, tak s tím bude mít zaměstnavatel velkej problém a ještě třeba i tvý rodiče se sociálkou. Máš to zapotřebí?

Další odpovědi
ivzez

Dítě do 15 let může jenom vypomáhat v rodinné firmě (i když v té hospodě by podle mne moc pomáhat nemělo).

venkovan

Brigády do 15 let věku zakázal už bolševik. pamatuji se, že děti chodívaly plít stromky do lesních školek. Potom se to zakázalo a „lesní“ babky to nestíhaly udělat.

honza19hk

podle zákona můžeš makat od 15 let,ale tím neříkám že to nelze ve 13.jen musíš najit někoho kdo to irskne.

např já od 10 let jezdil s traktorem (kirovec) pro místní zemědělské družstvo normálně na smlouvu o prázdninách.Jenže v té době to asi nikdo moc nehlídal.

nerthis

Přivýdělek formou čtení e-mailů ZUmail

  • Každý nový člen dostane ihned po registraci na svůj účet 150 Kč.
  • Vyplácíme až 10 Kč za jediný přečtený e-mail
  • Pravidelně pořádáme soutěže o hodnotné ceny nebo finanční bonusy.
  • Posíláme Vám pouze zajímavé nabídky, které jsou vžy výhodné a často spojené i se soutěží navíc.
  • Jednoduché ovládání.

Registrovat se můžete zde:www.zumail.cz/jsem­zuu/bf5c846d73­9ca62b

anonym

Když je ti třináct,tak to bys už měla umět základní pravidla slušného chování mezi lidmi! Pokud se někoho na něco zeptám a dostanu odpověď,je zvykem poděkovat!