hawranek

Kde hnízdí holubi?

Tato otázka mne napadla pozorujíc holubi na autobusové zastávce- kde vůbec hnízdí?

Nejlepší odpověď
beer

Městští holubi hnízdí především na půdách všemožných staveb.
V přírodě hnízdil původní druh zejména na skalách.

Další odpovědi
venkovan

Stačí se podívat pod střechy činžovních domů, kostelů a dalších budov.
A taky se zeptat lékařů a hygieniků co takovému nechtěnému soužití holubů s lidmi říkají (je to úplně něco jiného než řádný chov) a i památkářů.
Ne nadarmo v některých obcích je krmení holubů zakázáno.

Vojtěch

Například ve výklencích domů, na balkónech, v květináči… Též je často vidívám zalétávat do dutin pod střechami domů nebo na půdy.