Kde hledají pravdu svědci Jehovovi?

Proč musejí obcházet jiné spoluobčany a přesvědčovat je o tom,co je blbost?
Díky všem za názory.
Pro Arygnoc,piš česky,jsi na českém serveru,pokud to umíš,tu hatmatilku nehodlám číst.

Odpovědi
anonym

Kde?Vžít se do nich by bylo asi nadlouho,ono totiž záleží i tak trochu na lidech a jejich osobním cherakteru,před­včera jsem potkala strážnou věž a oslovili mě,když jsem jim odvětila,že já ne,tak mi popřáli hezký den a šli dál.
Doplňuji:
p.s.Všude v každé komunitě se najdou dobří a zlí,sice je fakt,že věřit v něco co ovlivňije naše další kroky je jako věřit v osud a podosud – zbytečný?!

dědapetr

Protože se drží slov Ježíše Krista: choďte a hlasitě slovo boží.
Doplňuji:
Oprava:choďte a hlásejte slovo Boží, je to v Bibli svaté.Svědci Jehovovi se ji drží a studují ji.

arygnoc

mno, stále je to lepšie (pre neveriacich), ako inovercov/neve­riacich stínať (islamský štát).

;-Q
Doplňuji:
ani internet nie je český, čo tu robíš?

;-Q

Roman71

Jugare, vezmu to od začátku..

  1. Pravdu hledáme v Bibli a historických záznamech dějin, pro porovnání. Je hodně mimobiblických pramenů, které dokládají pravdivost biblických záznamů.
  2. Do obcházení spoluobčanů nás nikdo nenutí. Děláme to proto, že si uvědomujeme pravdivost biblických proroctví a kazatelská činnost je jedním z nich. Porovnej to Matoušovým evangeliem 24.kapitola 14.verš a poslední dva verše 28.kapitoly Matoušova evangelia a to nejsou jediné verše, z kterých lze pochopit, proč je tato činnost důležitá. Jeden zajímavý text je z 2.dopisu apoštola Pavla Timoteovi, Viz „Váš zdroj“.

Doplňuji:
Mimochodem, hledáme lidi, kteří mají zájem poznávat s námi Bibli a pomoct jim pochopit, že podle proroctví do lidských záležitostí zasáhne Bůh a způsobí takové změny, na které mohou být připraveni. Až ty změny přijdou, ti co nezareagovali, budou muset pochopit, že to, čemu se roky vysmívali přišlo a na reakci už není čas..

Co bude potom následovat? Žalm 37:10–11 říká: „Ještě maličko a bude po svévolníkovi, všimneš-li si jeho místa, bude prázdné. Ale pokorní obdrží zemi a bude je blažit dokonalý pokoj.“ Zdroj Bible – Ekumenický překlad.

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/b/r­29/lp-b/Rbi8/B/2000­/55/4#h=16:142-16:292

anonym

dědapetr – není bible jako bible,narozdíl od té původní má i ta katolická bible přidané knihy ve starém zákoně a ta jehovistická je jiná hlavně co se týká převážně výkladu,jde o jiné učení osvojení pravidel či dogmatu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­ble

Roman71

Pumíku, katolická Bible obsahuje navíc jedenáct apokryfních knih, které nebyly původní součástí Svatých Písem – byly přidány dodatečně a později.
Mimochodem, Bible, kterou používáme my, Svědkové Jehovovi, je odlišná od té katolické pouze ve čtyřech zásadních věcech.
Zbytek do soukromé pošty :) budeš-li chtít vědět víc :)

anonym

Neumíte číst nebo co,vždyď jsem jasně psala,že"JÁ NE"a zrovna vy jste z těch alternatinich robotů na,které tazatel poukazuje,vy jehovisti všechno jenom překrucujete,jakých 11knih?

Součástí římskokatolického kánonu se tak na tomto koncilu stalo i sedm knih, které v původním kánonu nebyly (spor s protestanty o inspiraci Bohem) a nazývají se tak deuterokanonické (mimo kánon). deuterokanonické spisy, však za součást kánonu neuznávají Židé ani protestantské církve. Byly napsány nebo se dochovaly řecky. Protestantské církve tak vydávají Bible tyto deuterokanonické spisy neobsahující. Nicméně i Jan Amos Komenský se zmiňuje ve svém díle, že: „…je dobré je číst.“

Roman71

Napsal jsem jedenáct proto, že se mi jeden takový výtisk dostal do ruky a apokryfní knihy jsem si přepočítal. Možná obsahoval ještě dodatky, které jsem mezi knihy zahrnul také. V Ekumenickém i Kralickém vydání samozřejmě (z jistých důvodů) chybí.

anonym

Mno neznám,je to asi slovo od toho svědka,pište prosím čésky

arygnoc

hé? čésky?
a to je jazyk akého kmeňa?
nepoznám.

;-Q

anonym

ale mího ne