Pavel1212

Kde dostanu podací lístek?

Potřebuji na poště odeslat obálku doporučeně. K tomu jsem na internetu vyčetl, že je třeba vyplnit podací lístek. Chtěl jsem se zeptat – jak si o něj mám říct? To mám přijít k té přepážce, dát jim tu obálku a oni mi automaticky dají podací lístek nebo první si zajít pro lístek a pak společně s obálkou jít k přepážce?
A stojí ten lístek nějaké peníze?

Díky 🙂

Odpovědi
Reuef

Nejdriv si vezmete ten podaci listek – vetsinou je v nejaky prihrace nebo nekde polozenej kdyz ne tak si o nej reknete – pak ho spravne vyplnte a pak i s dopisem/balikem dejte pani v okynku :)

quentos

Lístek je zdarma a mají ho na poště buď v přihrádce před přepážkou, kde si ho můžete bez optání vzít, anebo ho dostanete na požádání u kteréhokoli okýnka (snad kromě důchodového a sázkového)

ReHu

Lístek je zdarma a běžně je u přepážky z vnější strany nebo na stolku, kde se vyplňují složenky.

anonym

Podací lístek je na poště, většinou v přihrádkách s ostatními formuláři, je zdarma.
Nejdříve si vzít a vyplnit podací lístek a pak jít na přepážku.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=podac%C3%AD%20­l%C3%ADstek&sou­rce=web&cd=1&ved=0CDAQ­FjAA&url=http%3A%2F­%2Fwww.ceskapos­ta.cz%2Fasset­s%2Fnastroje%2Fpo­daci_listek_vpis­.doc&ei=QT2YT4ma­JYGgOsueyNAG&us­g=AFQjCNHv31jRAx­Pvv63Nu0AiVdv1GuWV-g&cad=rja

hanulka11

podací lístek bývá na každé přepážce zdarma je na stojánku s průvodkami na peníze
podací lístek vyplníš a pak s dopisem odevzdáš na přepážce a potvrzený dostaneš zpět jako doklad, že jsi dopis odeslal