VaclavZeman

Kde domov vas? Je mezi Cechy domov vas?

Ja sice od narozeni ziji v Cesku, ale moje matka je puvodem Nemka a otce neznam. A moji adoptivni rodice jsou castecny Nemci. Ale me prijmeni pochazi z Hornich Rakous. Takze se doma citim jak v Cesku, tak v Nemecku. Ale vzhledem k tomu, ze ovladam nemcinu, cestinu, rustinu i anglictinu na temer dokonalych urovnich, tak se mohu citit doma po celem tzv. Schengenskem prostoru. A co vy? Dekuju.

Nejlepší odpověď
zjentek

Čau Vaclave, tak já se cítím doma na celé zeměkouli, politice/politikům navzdory. A to pořádně umím sotva česky 🤷‍♂️

Další odpovědi
led

Môj domov je 3.planéta Slnečnej sústavy, svetadiel Európa, politickohospo­dárska zóna EU. Napriek tomu že v súčasnosti žijem na niekoľkých m2 mojej rodnej vlasti ČSR), môj domov je (orientačne) v priestore:
od Újezdu u Krásné (CZ) po Novú Sedlicu (SK) v smere západo-východnom
a od Lobendavy (CZ) po Komárno (SK) v smere severo-južnom.

Drap

Ano je

aliendrone

Nikde, jen prostě existuji na nějakém enemy territory s různou mírou nepřátelskosti. Či postaru – kde je dobře, tam je vlast. :)

da ny

Jsem doma v ČR, mám zde státní příslušnost, trvalé bydliště. Tedy mezi Čechy.
Znám domov pro seniory, domov důchodců, domov mládeže, dětský domov…
Dobře, jako doma se cítím tam, kde je mi fajn, kde to mám ráda.
„Doma je rodiště, vlast
domov, místo trvalého pobytu a vzpomínek, které si člověk buduje a kam se rád vrací…“

Tatínek říkal, že „domov“ má tam, kde má práci a střechu nad hlavou, postel.
Pro maminku to bylo „především“ rodiště. Jako jihočeský patriot, to tady v Sudetech (umístěnka, práce, manžel, rodina, přátelé), nikdy nepřijala, ale „přetrpěla“ zde 57 let.

cappuccino

Domov mame tam, kam se radi vracime.
Pri tvem jazykovem vybaveni se o tebe musi nadnarodni spolecnosti primo prat!!

led

alien, to „kde je dobře, tam je vlast.“ nie je tam preklep? vlast =>chlast 🤣