Zacheus

Kde dělám při holení chybu, že mi na tváři vždycky zbudou krátké vousy, které mi nejdou ničím oholit?

Když mi vousy trochu vyrostou, tedy přibližně každý týden 1×, tak se holím následujícím způsobem: Nejprve si tvář zvhlčím buď čistou vodou nebo vodou s mýdlem. Následně si ji oholím žiletkou, nejdříve oblast kolem úst, pak kotlety a nakonec krk (zkoušel jsem i jiná pořadí, ale nemělo to žádný vliv). Nikdy se mi však nepodaří oholit dokonale, vždy mi tam zbudou krátké vousky, které nejdou dolů, ačkoliv je žiletkou přejíždím všemi čtyřmi směry. Jediný výsledek je podrážděná kůže, ztupená žiletka a vousy pořád na místě. Co dělám špatně?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jediné vysvětlení, které mne napadá je, že máš MIZERNÝ holicí strojek/břity. Pokud jsi z těch šťastných, kterým nezarůstají vousy a mohou se tudíž holit úplně dohladka, tak to prostě dokážeš celkem snadno.

Voda před holením je NANIC, mýdlo jen o trošku lepší (lépe pak kloužou břity), nejlepší je PĚNA (protože navíc „staví vousy“ – lze ji vyšlehat štětkou i z mýdla, vykopávky jako já pamatují bolševické mýdlo na holeni zn. „Barbus“ apod. ;) :D :D).

Pak už jen holit PROTI směru růstu vousů (poznáš tak, že přejíždíš po xichtě prstem a holíš se tím směrem, který „nejvíce drhne“). Pokud nemáš xicht ve stylu „měsíční krátery“ (zjizvený), tak ho budeš mít hladký jak „dětskou prdelku“. Na pár hodin. :(

Další odpovědi
paul1

Také se holím proti směru růstu, jinak mi tam semo-tamo zůstávají fousy. A ještě – používám dvojbřité jednorázové strojky a musím z nich vyklepávat z mezery mezi břity oholené fousy, jinak to potom holí špatně. Strojek vyklepávám o okraj umyvadla a opláchnu.

Drap

Musíš mydlit. Nejhladčeji se oholíš břitvou. Pokud po prvním oholení kůži napaříš a přeholíš znovu břitvou, tak budeš mít tvář jak dětskou prdélku. Žádný strojek dobrou břitu nenahradí.

Schluker

Urcite je potreba pouzit penu nebo gel na holeni. Kvalita ziletky je taky zasadni – ja jsem presel na britvu (shavettu) a oholeni je hladke jako nikdy predtim. Aliendron pise holit proti smeru, ale to je nesmysl a zakladni chyba. Vzdy se holi po smeru rustu.

Dochy

Doporučuju pěnu, radši gel. A doporučuju strojek na žiletky. Pokud jde o žiletky, tak tradiční Wilkinson (koupil jsem teď nouzově nějaký klon a utvrdilo mně to v tom, že se mám Wilkinsonů držet)
Osobně holím po směru. Proti se dá oholit lépe, ale pokožka trpí (alespoň ta moje ano). Do hladka? Jsem rád když je to jen „hrubé“ a neškrábavé. Do hladka opravdu asi jen „proti srsti“ – ale to je mi … proti srsti.

Mc Merkurion

…kde ??? jedno slovo: BARBUS …

Hufnágl

Jako řezník-amatér bych ti poradil kalafunu, ale zapomínáš na pěnu na holení , použij vícebřitý strojek a tahej proti směru růstu vousů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

McMrekurion>>> Barbus se ještě vyrábí/prodává nebo termín používáš jako zobecnění pro pěnu/mýdlo na holení? :o

Mc Merkurion

… ne, ne, já vím, když něco používám, tak Barbus …

aliendrone

Mc Merkurion>>> A je to pořád ten samý co kdysi nebo nějaká „retonapodobenina“, jak třeba Vitacit a další mnohé „bývalé věci“, které dnes (asi nostalgicky) znovu „zavádí“ a celkem to frčí? (přičemž až na ten název je to „něco jiného“)

Mc Merkurion

… furt stejnej, ale já se holim jednou měsíčně zastřihávačem komllet s vlasama, a jen když je potřeba mít dětskou prdelku (což je tak 1–2× za rok), tak použiju Barbus, takže ho mám už dost dlouho, možná ještě předrevoluční …

EKSOT123

Taky používám jen čistou vodu bez mýdla. Používám jednorázové žiletky, při prvním holení je to úplně do hladka, a pak se to postupně zhoršuje, až po asi měsíci musím žiletku vyhodit. Protože vousy mě rostou hodně a hustě. Z toho usuzuji , že problém bude v ostří žiletky. Ta pěna je asi dobrý nápad, ale na stará kolena se to asi už s ní nebudu učit.

aliendrone

Schluker>>> Víš proč se holí „po směru“? To MUSÍ dělat ti, kterým vousy ZARŮSTAJÍ a tímto se tomu předchází. Nicméně ve výsledku nebudeš NIKDY ani zdaleka tak hladce oholen, jako když se holíš PROTI směru růstu vousů. Jak píši v odpovědi > „Pokud jsi z těch šťastných, kterým nezarůstají vousy…“, tož asi tak. Už tomu rozumíš? ;) :D :D

Schluker

Rozumim tomu, ze ses nikdy nezkousel holit britvou. Kdybys to zkusil, tak pochopis, ze i po smeru se da oholit dokonale do hladka. Kdo se boji, musi se holt holit proti smeru jako lojza..

aliendrone

Schluker>>> Smůla, neholím se VŮBEC, vousy si pouze zakracuji zastřihávačem k tomu určeným. Jsem totiž z těch, kterým naneštěstí vousy občas zarůstají. Nicméně břitvou jsem se v mládí holil (jednu mám dodnes po tátovi, který ji zdědil po dědovi – pravá solingenská ocel ve slonové kosti). Pohádky o tom, jak se s břitvou oholíš „jako s ničím jiným“ tudíž s klidem povídej dětem. Mám zkušenost i s hypermoderní keramickou (laserem broušenou), žádný podstatný rozdíl, jen nemusíš jak kkt pořád břitvu „obtahovat“.

Asi to chce více vousů, abys pochopil, jaký je ROZDÍL mezi holení po a proti směru růstu (bez ohledu na to, čím se holíš) nebo se zeptej někoho, kdo s tím má zkušenost. ;) :)

Schluker

Vousu mam az az, o to se nestrachuj ;) jak jsem psal, pouzivam shavettu, takze obtahovani fakt neni tema. Britva ze Solingenu zni hezky, ale i tam se vyrabely zmetky, jako vsude jinde. Zalezi taky v jakem byla a je stavu, z jake je konkretne oceli a tak dale a tak dale… britva, pokud je dostatecne ostra jednoduse nema takovy odstup od kuze jako ziletky. V tom tkvi to kouzlo.

aliendrone

Schluker>>> OK, pro mne za mne se hol třeba katanou, podstatné je, že ti to vyhovuje. Nejsme tu jediní, kdo o tom „něco víme“, takže to ponechám na nich, aby si sami udělali obrázek o našich argumentech. ;) :D :D