Avatar uživatele
ReHu

Kde číst informace o nehodě vlaku při střetu s kamionem ve Studénce?

Kamarád, pracovník ČD, mi řekl, že před kamionem jely přes přejezd na červenou signalizaci už 2 osobní auta. Nikde v médiích jsem se to nedočetla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, gecco před 3169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Zbynas

Je to zmíněno např. v seriálu Pozor vlak (na YT), viz zdroj.

Pokud Vás budou zajímat přesné nebulvární informace o této nehodě na jednom místě, počkejte si na další vydání pořadu Pozor vlak, který vydává přímo AŽD Praha.

Zdroj: https://www.y­outube.com/user/az­dpraha1

Upravil/a: Zbynas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luxx

tato informace zazněla v den nehody na Radiožurnálu, říkal to nějaký důležitý člověk, už si nevzpomenu přesně, ale mám pocit, že to by ředitel drážní inspekce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

… a jezdí se vesele dál…
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/nej­novejsi-videa/318080-prejezd-ve-studence-po-nehode-na-cervenou-se-jezdi-dal/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Doprave celkove, a aj železničnej doprave sa venuje portál k-report.net . Ja som bral informácie z idnes.cz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Dokonce ministr dopravy Ťok říkal, že by byl rád, pokud by video z přejezdu těsně před nehodou obdržela média, kde je vidět nejen nehoda, ale i auta projíždějící před inkriminovaným nárazem. Prý se o to prosadí aby se video dostalo na veřejnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Já ano a zaslechla opakovaně tuto informaci z TV zpráv (sledovaných ve vedlejší místnosti rodinným příslušníkem, ČT24 atd., natočila to kamera. Projela 2 auta. Polský řidič zůstal zaklíněn na kolejích a nikdo nechápe, proč včas popojetím neurazil závoru…).
Problém je kromě neukázněnosti řidičů asi i jinde!
Např. v Itálii nenajdete jediný železniční přejezd! Nikde se nekříží železnice se silnicí! Všude je nadjezd nebo podjezd.
Tam, kde jezdí Pendolino by to měla být samozřejmost.

Otázkou je, zda rychlé (předražené) vlaky typu Pendolina jsou pro naši členitou a hornatou zemi vhodné… Příliš mnoho zatáček, cestující trpící kinetozou mají stejný problém jako v autobusech či autech na zadních sedadlech.
Pokud jedete s pořádným kufrem či cestovní taškou, nemáte kam dát zavazadlo (v úzké uličce překáží).
Ve vagoně je to jako na Václaváku nebo v „židovské škole“ ;)

Možná by místo závor a signalizační výstrahy mohly před přejezdem vyjíždět ze země zábrany, které žádné auto, kolo nebo chodec nepřekoná (pořádné hřeby /příklad z USA, Afriky – poplatek, dokud nezaplatíš, nezajedou/ aj. překážky – jako"tyče" u hotelů při vjezdu na jejich parkoviště).
Když už je na přejezdu kamera, mohlo by tam být čidlo, které při zaznamenání překážkyna kolejích přeruší přívod el. proudu do trolejí).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek