zjentek

Kde bych našel patřičné/odpo­vídající ceny ojetých vozů?

Pokud bych se už jednou rozhodl nějakou ojetinu koupit, tak kde bych si ověřil, zda cena je odpovídající jejímu stavu? Vůbec mě v otázce nezajímá, že zjistit přiměřenou cenu stavu je sci-fi, bo tachometr je stočený, winko upravené a podobné ČRdelšťárny, takže se neobtěžujte mně to vysvětlovat. Zajímá mě pouze, JAK a především KDE ověřím, zda udávaná cena u ojetiny je odpovídající, tzn. v místě a čase příslušná, nebo co, případně kde zjistím, jaká cena by měla být k ojetině přidělena na základě roku výroby, najetých kilometrů a udržovanosti (vizuálního stavu) vozidla. Děkuji.

Př: budu mít zájem koupit tento vůz>>>https:/­/www.nabidkama­jetku.cz/Home/Au­ctionDetail/14852
Jak zjistím přiměřenou „nákupní/spot­řebitelskou/vel­koobchodní“ cenu? Jak zjistím, o kolik je vyvolávací cena podsazená a na kolik by měla vystoupat, aby byla přiměřená, čili tomuto zboží jakož takož odpovídající a kdy už je přestřelená? (;

Kde toto vše zjistím? A pokud nikde, tak z čeho u určování ceny vycházet? Jak zde převádět rok výroby, kilometry a momentální design ojetiny na peníze a přitom nestřílet příliš od pasu?

Odpovědi
elkon

Ceny jsou tržní, nelze úplně říci, že to je nastavené přesně podle kilometrů, nebo roku výroby. Je to podle zájmu na trhu a momentálního stavu onoho vozu. Při nákupu v aukci, se můžeš dostat na cenu, kterou nedáš, protože tě někdo třeba přeplatí. Ta cena ale nemusí odpovídat stavu vozu. Prostě, když si někdo usmyslí, že to auto dostane, tak máš smůlu. Ideální je, když jdeš vybírat auto, tak si vzít sebou známého mechanika a kupovat v renomovaném bazaru (když už chceš auto z bazaru).

Arne1

Nejjednodušší je použít Tipcars. Tam najdeš cenu obvyklou, která v podstatě odpovídá tomu, co spočítají pojišťovácké kalkulačky.

Nassin

To ti nestačí znalecký posudek ke zmiňovanému vozu? Co hledáš, zlaté vejce?

Zdroj: https://www.na­bidkamajetku.cz/a­pi/Property/At­tachment/ffc1f3c5-8b4c-45ea-8468-98f4a1a1d117

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Nassin>>>cos nepochopil na zkr. „Př.“?

Na světě není jen jedno auto. Stejně jako ne něm není jen jeden mozek. Ten tvůj. Když, tak napiš. Nemohu bez toho být. Dík.

Nassin

Víš co je zkratek Př.?

zjentek

Ale nó ták… jen jsem tě trošku štípl do zadku, tak na to hned neomdlívej. Já už jsem tady na jediným nicku přežil jiné „velikány“, takže jistě chápeš, že se ti nemůžu svěřovat, zda hledám nějaká smrdutá vajca, nebo přímo ZLATOU SLEPICI! (;

Neznáš náhodou LEGÁLNÍ a řadovýmu/poctivýmu (pokud se nevylučuje) občanovi i DOSTUPNÝ způsob, jak si snadno ověřit cenu ojetýho vozu, aby ho někde v autobazaru nevzali na hůl? Co? (Protože nehledat zlatá vejce ještě neznamená AUTOMATICKY PŘISTUPOVAT na státem posvěcenou zlodějinu.)

Arne1

V autobusu tě vždycky na hůl vezmou, s tím nic nenaděláš. A pak si ujasni dva pojmy – CENA = obnos za který se něco dá koupit nebo prodat. A HODNOTA je něco jiného, zohledňuje i parametry které obchodník ignoruje.
Pokud ti nestačí porovnání s prodejními cenami různých autobazarů, tak jakou částku by jsi chtěl znát ? Nabídl bych ti spočítání na pojišťovácké kalkulačce, ale tam se neuvažuje zhodnocení vozu výměnami dílů a různými vylepšeními. Bere se pouze počáteční hodnota, nestandardní výbava, kilometry, stáří.