zjentek

Kde bych našel jakýsi přehled, kolik a jakých komet viditelných pouhým okem, proletělo od počátku věků vesmírem okolo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jakž takž víme, kolik bylo viditelných jasných komet od doby, kdy máme psané záznamy. Vždycky to vyvolalo značný rozruch a lidi z toho šíleli. Pokud budeme brát za „počátek věků“ vznik Sluneční soustavy pře 4,5 mld. lety, tak můžeme jenom tápat. Zpočátku těch komet bylo požehnaně, včetně těch, co trefily Zemi, bo v raných dobách panoval ukrutný chaos, všechny planety byly bombardovány, než do toho zasáhl Velký Fotr Jupiter. Ten to všechno gravitačně začal čistit a nastal relativní klid.
Jestli existuje nějaký ucelený přehled nevím, ale je to možné. Tetka Wiki tvrdí, že přibližně jednou za deset let se objeví kometa jasná natolik, aby mohla být pozorovatelná pouhým okem. Trochu to komplikuje fakt, že asi 40 % komet s ke Slunci dříve, nebo později vrací.

Další odpovědi
Edison

Tak vesmírem, nebo okolo?

I tak si myslím, že to se ani zjistit nedá…

zjentek

Edison: …vesmírem okolo Země!!! Co sis jako myslel? D;

Edison

No právě nic… byl jsem zmaten formulací. Jinak řečeno… kudy jinudy, když ne vesmírem… to si neumím představit. A pak „kolem“… čehojako?? Prostě taková formulační neobratnost, která mě zmátla.

zjentek

(;)
(;(;(; Ne ne, byl myšlen vesmír okolo Země… to je ta část vesmíru, která v jeho měřítku není z našeho pohledu „až tak daleko“. (;