abatyse

Kde bych mohla najít něco k §8, zák.číslo 255/46– děkuji abatyse

Nejlepší odpověď
Fidel

K § 8 Zákona 255/1946 Sb. ze dne 19. prosince 1946, o příslušnících československé armády v zahraničí a o některých jiných účastnících národního boje za osvobození

§ 8

(1) Práva podle tohoto zákona může uplatnit jen osoba, které bude vydáno osvědčení o účasti na národním boji za osvobození.

(2) Toto osvědčení obsahující údaje o osobě, způsobu její účasti na národním boji za osvobození a právech, k jichž uplatnění je oprávněna, vydá v jediném vyhotovení oprávněné osobě na její žádost ministerstvo národní obrany; u účastníků zahraničního boje za osvobození stane se tak, je-li třeba, v dohodě s ministerstvem zahraničních věcí, a u účastníků domácího boje za osvobození v dohodě s ministerstvem vnitra.