barnajka

Kde bych mohla najít fotku československé hokejové reprezentace z let 1952–54?

Konkrétně mi jde hlavně o ZOH 1952 (Oslo), MS 1953 (Curych/Basilej) a MS 1954 (Stockholm).
Prolezla jsem internet skrz naskrz (včetně archivu Rudýho práva), ale našla jsem jedno velký prd. Jak je možný, že žádný oficiální foto národního týmu neexistuje??
Ještě bych chápala ten třiapadesátý rok, kdy ČSR kvůli tryzně za soudruha Gottwalda ze šampionátu odstoupilo… Ale že není možný dohledat ani žádný snímek z olympiády rok předtím, to mi fakt nejde do hlavy… :/ Hledala jsem na českým internetu, formulovala vyhledávání i v angličtině…a nikde nic.
Kdybyste někdo měli tip, kde ještě hledat..nebo přímo o nějaké fotce věděli, budu hrozně moc vděčná, fakt taaaakhle moc!!! :)
Jedno ‚díky‘ posílám už teď za ochotu a druhý ‚díky‘ bude mít podobu palce ;)

Nejlepší odpověď
venkovan

Mám pocit, že hledat budeš obtížně. Myslím, že to jsou ti hokejisti, kteří byli porůznu pozavíráni, odstaveni od hokeje jako nežádoucí představitelé socialistického sportu. Zkus požádat hokejovou federaci, či jak se jejich vrcholný orgán jmenuje, zda něco ve svých srchovech nemají.
Pár fotek bylo zvěřejněno až po roce 1990. Nejsem přes hokej – ale vybavuje se mi jméno jako Konopásek. Třeba se někam dohledáš.

Další odpovědi
manon

Zkus poskládat. Pár jich je tady na fotce Komety:
http://www.hcko­meta.wz.cz/ga­llery/gallery­.php?stranka=te­am-gallery.php

barnajka

venkovan: to zatýkání se týkalo let 1949–50. Konopásek dostal 12 let, pustili ho za 5 roků práce v Jáchymovských dolech.
Já hledám jednoho konkrétního hráče z repre 1952–54 a nikdy bych nevěřila, že v době internetu to bude takový problém :)
Ale díky aspoň za snahu a tip – tu federaci (či co to je) si nechám až jako nejposlednější možnost..ale když to jináč nepůjde, asi to u nich zkusím.
Díky! :)

manon

Složení reprezentace je tady. Obrázek jsem zatím taky nenašla. http://histori­e.hokej.cz/in­dex.php?view=cla­nek&lng=CZ&id=0&me­nu_id=220&open_id=225

barnajka

No že jo? Že existují jenom články a statistiky a bla bla bla, ale foto žádný?? :)

manon

Jedině poskládat. Z klubových fotek. Tam se občas něco najde.

barnajka

No jo, no..když tenhle ‚můj‘ je docela tvrdý voříšek. Na celým netu jsem našla 3 fotky: jednu z úplnýho mládí, jednu z akce a jednu, kde se kouká kamsi šejdrem.
A já bych ho přitom ráda viděla v plné parádě zepředu, víš… Prostě čelní pohled.
Neexistuje. Nikde :))

bolak

tož počkaj, a co teda hledáš, chceš fotku celý reprezentace nebo jenom jednoho konkrétního hráče? a kterýho teda?

(neví co chce, ale nedá pokoj dokud to nedostane ;))

barnajka

Jednoho konkrétního hráče :)
Ale vzhledem k tomu, že vyhledávání jeho osoby jakožto sólisty se minulo účinkem, tak ta reprezentace se mi jevila jako poslední možnost…a vlastně sázka na jistotu.
Kapišto? Už chápeš moje myšlenkový pochody? ;)

bolak

to že ty si nenašla ještě neznamená že my, velká internetová poradna (toho času v úpadku), nemůžeme překvapit…

tvým myšlenkovým podchodům začínám čímdáltímvíc rozumět, otázka je, jestli to není spíš chyba :)

barnajka

Nefandi si, žádné ženské nikdy neporozumíš na 100% ;)

bolak

čímdáltímvíc = z 1% na 2% (čili vlastně o 100%)

barnajka

„O“ 100 % není totéž co 100 %

Ještě tě čeká dloouhá, předlouhá cesta..než pochopíš, co v mysli ženy skryto jest ;)

manon

Tady je jeden z nich taky: http://www.ltcpra­ha.ic.cz/utoc­nici.php?milos­lav-charouzd&akce=pro­fil&id=36

bolak

to je dobrý, já jí ho nakreslim..

barnajka

Ajaj, bolak bude zase kreslit… :))

bolak

nó, já umim!! …voskovkou

barnajka

Už máš teda nakreslíno? :)

bolak

poslal sem ti doplňující otázku do intimní pošty, neboj se toho a klidně si to přečti, nebo budu odpříště mezi každým slovem dělat místo mezery srdíčko