uccello

Kde bych mohl sehnat řemeslníka, který by mi vyrobil levně panoramatickou­ hlavu?

Potřeboval bych vyrobit tuto pan. hlavu: http://www.pa­noheadsv360.cz/technic­ke-parametry/
Dávat skoro 1900,– za tak primitivní věc se mi vůbec nechce, tak proto sháním nějakého šikovného, kdo by mi to udělal levněji. Nemusí to být nijak precizní, jde jen o ten princip.

Odpovědi
anonym

Hledej strojního zámečníka (kromě frézování drážek si to – v podstatě, vyrobíš i sám v kuchyni paneláku 😉.
A nebo – nějakou firmu, která předvádí 3D tisk (zejména, pokud jsi schopen dodat výkres), pokud ti jako materiál stačí plast.

Emefej

Tohle by měl umět vyrobit každý šikula, který má vrtačku, frézu a ohýbačku. Zeptej se v nejbližší zámečnické dílně, neměl by to být žádný problém.

Drap

Kdysi jsem potřeboval něco podobného, podstatně složitějšího. Bez strojů to nebylo možné doma vyrobit. Uspěl jsem tehdy v učňovském středisku, kde se kromě zámečníků učili opraváři zemědělských strojů. Vyrobili poměrně rychle, přesně a za uplně směšnou cenu.