Kelt

Kde bych mohl sehnat kurvimetr?

Před 40 lety jsem si koupil ještě v NDR Kurvimetr, přístroj na měření vzdálenosti na mapě. Dnes jsem obešel prodejny sportu a turistických potřeb a prodavači nevěděli, o co se jedná. Na to, co potřebuji změřit, je zbytečné stahovat nějaké aplikace a kupovat digitální přístroje. Asi si to budu muset obkreslit a změřit pravítkem. Je škoda, že některé věci už nejsou. To jen tak. Takže kdyby měl někdo radu, uvítám. Zatím děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Kdybys to psal česky, tak bys měl odkazů „hafo“. https://www.de­cathlon.cz/kriv­komer-silva-55066-id_2704136.html

Další odpovědi
led

Myslíte to meranie s otočným kolečkom, keď prechádzaním po trase ste videli vzdialenosť. Dodnes sa tieto merača používajú a nielen v topografii. Dostanete ich v predajniach s mapami a turistickými potrebami.
Tento princíp merania môžte vidieť napríklad aj pri dopravných nehodách, keď premieravajú stopy po brzdení a behajú tam s kolieskom na dlhej rukoväti.

Pre zaujímavosť, dokonca aj v pretechnizovej filmovej produkcii nemenovenej filmovej spoločnosti z Los Angeles nájdete (kladných) hrdinov s týmito kolečkovými meračmi v ruke behať po mapách.

Emefej

Mají je v každém lepším obchodu pro cyklisty. Ptej se česky – řekni si o mapoměr.

seraphico

Například zde:

https://www.hshspor­t.cz/view.php?Pa­ge=Detail&Zbo­zi=27259

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

Nedoporučuju digitální s plastovým kolečkem. Je nepřesný, klouže a navíc potřebuje baterky.