Lenka77

Kde by mohla být chyba pri startování?

Nejde mi otáčet kličkem v zapalování. Zaseknutým volantem to tení, a prostříknutí nepomáhá. Když klíč pritahnu smerem nahoru a párkrat snim zahýbám tak nakonec nastartuji. Včem by mohla být chyba? Co vyměnit? Jedná se o citroen berlingo.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jsou 3 možnosti. Klíč, stavítko/lamela v zámku nebo spínač pod zámkem.

  1. zkus náhradí klíč (pokud je obvykle používaný klíč poškozený( ochozený výbrus zubů, vydřená drážka), tak náhradním to půjde)
  2. Pokud to nepomůže, bude třeba zjistit, jestli to dělá zámek nepo spínač zámkem otáčený. Budeš muset odmontovat spínací element (zámek se spínačem a rozpojit. (jesli to půjde, neviděl jsem Berlingo zevnitř – je možné, že se to prodává dohromady jako jedna nerozebíratelná součástka) Pokud po odpojení spínače od zámku zámek funguje, je to spínačem, pokud ne, je to zámkem.

Z toho co píšeš, že verglování klíčem v zámu pomáhá to tipuji na ten zámek (nebo klíč). Koupit novou spínačku bude asi nejpravděpodobnější řešení (pokud nepomůže samotný jiný klíč).

Další odpovědi
mosoj

Vyměnit spínací skříňku, znamená i vyměnit zámky na všech dveřích. Doporučuji si okouknout cenu!!!

aliendrone

To co píše mosoj je pravda pokud nezbytně potřebuješ 1 klíč na všechno, ale ono je moc dobré mít na spínačku JINÝ klíč než od zbytku auta. Prostě budeš mít 2 klíče, takže až ti zloději vyškubnou zámek ve dveřích (aby si podle něj udělali klíč/vybrali vhodný trhák), pořádně utřou, až s ním zkusí otočit ve spínačce. Tahle věc mi kdysi zachránila auto, měl jsem ho sice poškozené (vyrvaný zámek ze dveří a ve spínačce zalomený trhák), ale zůstalo na místě! :D :D :D