petrpetrpetr

Kde bude příslušnost soudu ve věci rozvodového řízení? – v ČR nebo SR?

Dle Vašich stránek se zabýváte i mezinárodními rozvody. Obracím se na Vás s dotazem na příslušnost soudu ve věci rozvodového řízení. Rozvod by byl mezi mnou a manželkou, nar. r.1952, která je Slovenka s trvalým pobytem na Slovensku. Já se narodil 23. 11. 1951 v ČR. Sňatek jsme uzavřeli v roce 1975 na Slovensku v Partizánském, kde jsem trvale bydlel s manželkou do roku 1995, toto byla naše poslední společná adresa. Pro neshody v manželském soužití a pro likvidaci podniku, kde jsem byl zaměstnán, jsem odešel zpět do Čech, do bytu mých rodičů. Na Slovensko jsem se nikdy nevrátil, rovněž manželka nikdy v ČR nebydlela. Předběžně jsme se domluvili na nesporném rozvodu manželství dohodou. Děkuji Vám za pomoc a informaci, která je pro mne na počátku rozvodového řízení stěžejní. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Petr

Odpovědi
led

Záleží od toho, kto žalobu podá. Podľa občianstva žalobcu.
ak vy, podávate žalobu u českého súdu (ako občan ČR)
ak manželka, rozhoduje slovenský súd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.