JájsemRaibek

Kde brali vojáci a partyzáni za války tabák ke kouření?

Kolikrát neměli co jíst, „táhli“ několik kilometrů v nepřátelském území, hrozilo jim vše možné, ale jak mohli, tak si zapálili. Kde rali cigarety a tabák na kouření. Jídlo neměli, náboje kolikrát taky ne, ale tabák jo.
A kde se vůbec bral za války tabák? To jim ho velení sušilo a dodávalo na frontu?

Nejlepší odpověď
da ny

1941 – Za 2. světové války vyhlašuje prezident Roosevelt tabák za základní zemědělskou plodinu a pěstitelé tabáku mají nárok na odklad vojenské služby.
Jedni pěstovali, druzí kšeftovali, vyráběli.
Vojáci i fasovali
MACHORKA – tabák selský (Nicotiana rustica L.). se pěstovala všude ;)
" Dodávám, že machorka se pěstovala a pěstuje i na území Čech a Moravy. Z listů machorky se připravuje tabák ke kouření. Machorka obsahuje více nikotinu než tabák viržinský.
V přeneseném smyslu se výraz machorka používá pro nekvalitní tabák (případně vojenský tabák)."
http://gof.cz/117/co-to-je-machorka

Německo:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Protiku%C5%99%C3%­A1ck%C3%A9_ta%C5%BE­en%C3%AD_v_na­cistick%C3%A9m_N%C­4%9Bmecku

Další odpovědi
sesednizkola

Tabak se fasoval. To nebylo jako dneska. Koureni se bralo jako ze zvsuje bystrost a to byl dostatecny argument. Navic tenkrat bylo koureni v mode vic nez dnes, kouril opravdu skoro kazdy. Kourilo se v knihovnach, na uradech atd. Takze dnes sice nepredstavitelne, ale opravdu se tabak fasoval.

Lamalam

Tabák se fasoval a nějaký určitě získali jako kořist.

Drap

Pokud se bavíme o II válce, tak vojáci všech armád cigarety fasovali. Pro odboj se cigarety a tabák získávali převážně loupežemi a fingovanými loupežemi.

jáára

V trafice na rohu.

E: To fasovali asi…

led

Keď nebol tabak, tak aj sušené listy rastlín a stromov boli dobré.