Kde berou přistěhovalci peníze na cestu do Evropy?

Dnes byl v televizi rozhovor s přistěhovalcem. Na cestě jsou už 3 měsíce a stálo je to do dneška 6000 dolarů. Já žiji v „bohaté zemi“, ale tolik peněz na cestu do neznáma bych nedal dohromady. Asi tam jsou lidí bohatší než u nás. Proč tedy utíkají za lepším?
Zrovna tak, mluvīm se staršími lidmi, kteří říkají, že prožili válku, protektorát, 40 let v totalitním státě a utéci jinam by je ani nenapadlo.

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to záhada stejně jako čisté oblečení, ve většině případů hladce oholené tváře, čisté nehty na rukou nebo stále nabité chytré mobilní telefony. Záhadou může být i to, jak je možné, že taková masa lidí se vydala najednou od severní Afriky až po Pákistán v takovém, dá se říci, krátkém časovém období směrem do Evropy. To není podle mého náhoda, ale strategie.

Další odpovědi
bolak

Mě zas překvapilo tohle > http://video.ak­tualne.cz/dvtv/ma­darske-nadrazi-tisice-lidi-temer-bez-pomoci-rika-svedek/r~a2a769­f2517611e5b6b20025900fe­a04/

Místo aby byli vůbec rádi že žijou, že je někdo u sebe nechá, tak demonstrujou že v Maďarsku nebudou, že chtěj do Německa, a dělaj problémy. Je vidět že na tom zas tak špatně asi nebyli…

gecco

Uvědom si, že ti lidé nejedou na výlet nebo dovolenou – ale emigrují – tedy se nehodlají vrátit, prodali vše, co měli…
$6.000,– bys po prodeji veškerého majetku dal do kupy hravě, ne?
😉
___
Ad „utéci jinam by je ani nenapadlo“ – no jo – jsou dvě možnosti

  1. ve skutečnosti dotyčným nijak zle nebylo
  2. dotyční nenašli odvahu

😉

anonym

Taky bys dělal, co bys jen mohl, pro záchranu svoji i rodiny, stačí dát do vyhledavače třeba „Syria“ a hned ti bude jasné, proč zdrhaj a stačí k tomu jen obrázky, https://www.go­ogle.cz/search?q=Sy­ria&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0CAgQ_AUoAmoV­ChMIxLe44J_ZxwI­Vy4wsCh03IAAx&biw=1024&­bih=443#tbm=is­ch&q=syria+war
já bych tam nebyla ani ve snu a navíc, tady je stránka, kde je ČR PŘÍMO ZVE, agituje, aby šli sem k nám, nabízí tam pomoc se vším, ale pc tam rozhodně nemaj v každé domácnosti, takže se to dozví a využijí toho zas jen ti bohatší, ti chudí tam zůstanou
https://emigra­tetoczechrepu­blic.wordpres­s.com/cesky/

da ny

A někteří „uprchlíci“ si postupně vybírají na cestě finanční prostředky prostřednictvím „některé“ ze světových bank (nikdo se nezmínil ze které/jakých bank).
Takže někteří prodají vše co mají, jiným se na to složí celá rodina a některým to „někdo“ zřejmě financuje ;)
Z dnešního tisku:
" Němci vyčíslili přínos uprchlíků na 2,8 miliardy eur." (Süddeutsche Zeitung/LN)
⇒ levná nekvalifikovaná pracovní síla (byť jen dočasná) – dnešní LN, dostala jsem je v autobusu SA ;). Jsou tam i další „špeky“..
Německu chybí ročně 400 tisíc pracovních sil, u nás 25 tisíc…
Ti „nepoužitelní a nevhodní“ budou vyhoštěni nebo se o ně postarají jednotlivé státy (sociální dávky).
Nandnárodnímu kapitálu je jedno, kdo na něj vydělává, jestli křesťan, muslim, hinduista nebo budhista… ;)
Syřané (válka) mají přednost před ekonomickými migranty z Lybie, Albánci, Eritrejci, uprchlíky z Kosova a dalších zemí

lexx

půjčujou si, prodaj co mají cenného, možná i své děcko…jistej brazilskej fan kapely Iron Maiden nabízel svou ledvinu aby se dostal na jejich vystoupení…je to vůbec možný ?!

odik

Jak naznačili jiní, skládá se celá rodina: prodají byt/dům, auto, šperky po babičce, … jediné co jim zůstane je ten kufr, co mají sebou … komu to nevyjde, aby jela celá rodina, tak vyšlou jen ty nejmladší … tak to funguje už léta letoucí u všech uprchlíků … ne jen teď … ne jen tady …

  • jsou samozřejmě i výjimky, které ty prachy mají a ty si pak stěžují, jak se tu mají zle, místo toho, aby byli rádi …