Avatar uživatele
Alesh

Kde a v které době byste chtěli žít?

Kolega mě inspiroval k této otázce. Osobně mě fascinují řekněme 70. – 80. léta někde v západním bloku. Člověk to vidí v těch filmech a dost si to idealizuje. Taky věčná mediální „masáž“ o hrozbě atomového konfliktu by asi člověka nenechávala klidným, ale jinak mi doba bez mobilů, internetu a dalších výdobytků poslední doby není „proti srsti“ a to jsem celkem mladý člověk. 😉 Taky co by mě bralo jsou klasický auta té doby, výkon jak prase, žádná elektronika v něm (ABS, ESP …). Podle mě se tak nějak ve všem vymýšlejí čím dál větší kraviny a nakonec si člověk ani nezaváže tkaničku u boty (předpokládám, že během několika let bude klasická tkanička nahrazena e-tkaničkou s wifi, bluetooth a vestavěným fotoaparátem). 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? dudu, kapka, hanny 2, tom004, dědapetr, anonym, Frogman před 4675 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Do každé doby nakouknout a zjistit jak se v těch dobách žilo.Takovou exkurzi do minulosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Som strááášne zvedavá. Chcela by som prežiť šťastné obdobia v každej dobe a zbabelo utiecť pred zlými obdobiami. Snáď sa nás zopár nájde na takýto „školský“ výlet.
Doplňuji:
K posielaniu detí do vojny.
Ak chceme udržať mier, musíme vedieť, čo predchádzalo vojne a vyhnúť sa tej chybe.
Učme sa na chybách druhých, nebudeme musieť na vlastných.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

led,na ten „školní“ výlet bych,ze zvědavosti, jel,ale nesměl by být dlouhý.Jinak bych natrvalo neměnil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Takový krátký výlet lze podniknout pomocí starých pohlednic z přelomu konce 19 a začátku 20 století.Stačí se postavit do míst kde tehdá stál fotograf a podívat se na nějaký starý dům který ještě dnes stojí.Tyto staré pohlednice mnohdy zobrazují např.staré hostince i se štamgasty kteří se nechávali fotit před hospodou,nebo ulice s konskými povozy a dnes s auty.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Stejně jako dědapetr bych chtěl mít možnost „nakouknout“ do různých období, třeba do éry královny Kleopatry, Karla IV., Rudolfa II., atd. Přiznávám, že si usínání docela často zpříjemňuji představou, kdy se jako nenápadný vandrovník pohybuji historickou krajinou, nebo obcemi a městy určité doby a hovořím třeba s místními řídícími, venkovskými faráři atd. Krásně se mi s těmito myšlenkami usíná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tkanicka asi jeste neni s wifi , ale kamaru uz jsem videla v katalogu v zapalovaci , tuzce , brylych , na klicich .. 🙂
Tomuhle vsemu , co vy popisujete riam luxusni problemy ( nebo starosti ) . Ja osobne radsi tkanicku s wifi , nez posilat sve syny do valky. V nasi historii snad nebyla nikdy tak dlouha doba ( mezidoby ) bez valek , v jake ziji ja dnes . Do historie tedy radsi jen v knizkach. A nekdy jsou i krasne filmy , tak staci zasneni … 🙂
P.S. Nemyslela jsem ale nic zle , otazka zajimava. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Našim civilizačním návykům a zvyklostem je období 1. republiky.
Jakákoliv starší doba je velice ošidná, protože těch bohatých a mocných byla jen úzká vrstva, takže coby obyčejní lidé bychom skončili jako nevolníci anebo taky jako oběti různých morových ran a četných válečných vřav.
Ještě tak možná idylka 19. století popisovaná na stránkách Babičky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Otázkou je na jaké společenské pozici v té které době.
Potom to je trochu složitější si představovat nějakou dobu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek