Elfka Andy

Kde a v jakých „oborech“ pracují ekologové?

Odpovědi
gecco

Kdo je „ekolog“-?
😉

marci1

"Úkolem ekologa je usilovat o optimální stav a další vývoj životního prostředí.

Co je náplní jeho práce? Pracovními činnostmi jsou – zajišťování a organizování odborných prací při ochraně životního prostředí, např. ochraně čistoty vod, ovzduší, půdy apod. – provádění inspekční činnosti v terénu, kontrola dodržování hygienických norem a ostatních právních předpisů včetně vypracovávání návrhů na řešení a ukládání peněžitých pokut – prosazování zájmů ochrany životního prostředí při územním plánování, při plánování stavby průmyslových objektů a při závažných zásazích do přírody a krajiny – samostatné provádění průzkumů životního prostředí a jejich analýzy, vyhodnocování působení negativních vlivů životního prostředí na zdravotní stav obyvatel a přírodu, vypracovávání příslušných odborných studií – poradenství pro různé instituce včetně státní správy – vystupování na ekologických kongresech – provádění ekologické osvěty a výchovy."
http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/povol/po­volani.aspx?Par=149­.htm

ivzez

Vyrovnávají zboží nebo dělahí inventury v supermarketech nebo někde uklízejí apod.
Ti „šťastnější“ dělají někomu sekretářku, … [Pro ekology u nás moc pracovních příležitostí není a bez praxe je nikdo nezaměstná…]