JájsemRaibek

Kde a proč vznikl nápad pian umístěných v různých městech?

Kdo to vymyslel a jaký to má účel? Je to jen pro zábavu procházejících li­dí?

A dotaz na závěr:
Sedli byste si vy osobně k takovému piánu na nádraží nebo obch. centru a zahráli na něj?

Nejlepší odpověď
Kepler

No, kdybych byl dost dobrý, (jakože na klimpr neumím), tak bych se předvedl. V žádném případě to není originální nápad, ale hrozně sympatický. Tohle umím, prachy nechci – nazdar! Je v tom kus svobody. No, možná je v tom i snaha udělat Prahu zajímavější pro turisty. V Paříži i jinde se namatlali na bílo a dělali ze sebe sochy. Když se nečekaně pohnuli, chudák východňár z toho měl málem smrt. Hahaha, zasmáli se zbrojnoši!

Další odpovědi
Mc Merkurion

… " … je práce britského umělce Luka Jerrama, který s nápadem stavět piána na ulice přišel v roce 2008… " (http://genera­ce21.cz/39636-hudba-na-ulici-v-novych-rozmerech-je-libo-zahrat-si-na-piano/ ) …
… jestliže budeme brát otázku tak jak leží, a není napsáno „světových městech“ , má vikimiki pravdu: „Kavárník Ondřej Kobza, který stojí za projektem pian a šachových stolků v ulicích měst“ https://domaci­.ihned.cz/c1-62739400-nedriv-piana-a-sachy-ted-automat-na-verse-ondrej-kobza-chce-v-praze-umistit-versomat

vikimiki11

Začalo to v Praze, ale nevím za jakým účelem. A k tomu pianu bych si nesedl, protože na piano neumím.

anonym

Někdo si nejspíš uvědomil že piano je sice krásný kus mechaniky ale jinak naprosto bezcenný a němý pokud na něj nikdo nehraje (a takových co to umí je skutečně málo) :) tak holt němá piána dali do ulic s prostou nadějí, že přesto že snad utrpí povětrnostními vlivy mistrné zpracování nástroje, zato se však možná konečně na čas rozezní když někoho talentovaného popadne můza 🙂

JájsemRaibek

vikimiki-v Praze? A od nás skoro do celého světa?

Mc Merkurion

… jo, jo, má pravdu, zapomněl jsi napsat do světových, a internet tím pádem vyhodí Prahu …