Boy 13

Kde a kdo vyrábí občanské průkazy, cestovní pasy a řidičské průkazy?

Vyrábí to státní nebo soukromá firma? A nemůže ty údaje daného člověka zneužít?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nové průkazy se tisknou ve Státní tiskárně cenin a zájem o ně je značný.
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/1197847-podivejte-se-jak-se-vyrabi-nove-obcanske-prukazy

Další odpovědi
Brblal

České mince a další medaile se vyrábí v Jablonci nad Nisou, je tam Česká mincovna, dávám odkaz:

Zdroj: https://ceska­mincovna.cz/

Edison

Určitě soukromá. Stát musí přeci dát kamarádíčkům vydělat. A ty údaje opravdu „nikdo nezneužije“. Ta opatření kolem jsou bohatá. Mince nám taky razej někde v zahraničí… a bankovky tisknou. Aspoň některý. Totéž spousty jiných cenin. a dalších dokladů. Totéž eRZety pro auta. Ty taky vyrábí jiná firma.

Jinak mám za tom, že ty plasty bude vyrábět nějaká firmička a tisk údajů na to už provede ouřad, včetně nalaminování fotogradie a dalších serepetiček.

dubraro

Všechny tyto doklady vyrábí Státní tiskárna cenin, s.p.
Hypoteticky může, ale je tam opravdu mnoho kontrolních mechanismů. Výrobu jí zadává Ministerstvo vnitra a dodané doklady se kontrolují.

Edison

Ano, mincovna tam je, ale to neznamená, že se tam razí všechny mince. Státní tiskárnu cenin taky máme, ale netisknou jen peníze a taky ne všechny bankovky se tisknou tam.

aliendrone

No – ve státní tiskárně cenin se tropí leccos, bankovky, doklady, ceniny… Doklady vydávané státem (OP, ŘP, pasy) tam vyrábí, ale jestli někdo má „přidruženou výrobu“ nevím. ;) :D :D